Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2011, 19:42

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Nowy DeathSpank i gra na podstawie "Autostopem przez Galaktykę"

Fani Arthura Denta, Forda Prefecta i Marvina mogą już szykować się w pełną absurdów podróż przez Galaktykę. Ekipa studia Hothead Games zapowiedziała dziś nową grę, bazującą na słynnym cyklu powieściowym Douglasa Adamsa – Autostopem przez Galaktykę. Równolegle deweloperzy z Vancouver pracują nad kolejną częścią przygód DeathSpanka – The Baconing.

Fani Arthura Denta, Forda Prefecta i Marvina mogą już szykować się w pełną absurdów podróż przez Galaktykę. Ekipa studia Hothead Games zapowiedziała dziś nową grę, bazującą na słynnym cyklu powieściowym Douglasa Adamsa – Autostopem przez Galaktykę. Równolegle deweloperzy z Vancouver pracują nad kolejną częścią serii DeathSpankThe Baconing.

Nowy DeathSpank i gra na podstawie 'Autostopem przez Galaktykę' - ilustracja #1

Nieco starsi wiekiem gracze zapewne pamiętają jeszcze tekstową przygodówkę The Hitchhiker's Guide to the Galaxy wyprodukowaną w latach 80. ubiegłego stulecia przez firmę Infocom przy współpracy z nieżyjącym już brytyjskim pisarzem. Co ciekawe, wciąż cieszy się ona sporą popularnością, o czym świadczyć może chociażby jej ubiegłoroczny remake, przygotowany przez niezależne studio DN Games. Deweloperzy z Hothead Games uznali jednak, że najwyższa pora na własną rękę poszukać odpowiedzi na „Wielkie Pytanie o Życie, Wszechświat i całą resztę”.

O nowej wersji The Hitchhiker's Guide to the Galaxy póki co wiadomo niewiele. Z oficjalnej strony internetowej wyczytać można jedynie, że na Ziemi gra dostępna będzie „na wszystkich prymitywnych urządzeniach cyfrowych, włączając... (wyszedłem na lunch... – wracam za chwilę)”. Wydawcą tytułu została rzecz jasna „najfajniejsza firma w całej Galaktyce”, czyli Megadodo Publications.

Nowy DeathSpank i gra na podstawie 'Autostopem przez Galaktykę' - ilustracja #2

Zdecydowanie więcej wiemy o DeathSpank: The Baconing, czyli kolejnej odsłonie przygód tytułowego herosa, która latem pojawi się w ofercie Xbox Live oraz PlayStation Network. Tym razem nie znający strachu bohater będzie musiał stawić czoła Anty-Spankowi i innym, wyjątkowo groźnym przeciwnikom. Na szczęście z pomocą przyjdą mu tacy sprzymierzeńcy jak Bob z Marketingu. Twórcy obiecują całkowicie nową fabułę, ponad 100 misji, 80 dodatkowych broni, wiele nowych lokacji oraz całe mnóstwo usprawnień i jeszcze większą dawkę humoru.