Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2011, 11:46

autor: Sarge

The Baconing - premiera trzeciej części przygód DeathSpanka

Dzisiaj ma miejsce premiera trzeciej części przygód DeathSpanka o nazwie The Baconing. Gra zadebiutuje popołudniu na platformach dystrybucji cyfrowej Steam, Xbox Live oraz PlayStation Network.

Dzisiaj na Steamie, Xbox Live oraz PlayStation Network zadebiutuje The Baconing – trzecia część serii DeathSpank. Gra powinna pojawić się w wymienionych serwisach dystrybucji cyfrowej późnym popołudniem.

Za stworzenie tytułu odpowiada studio Hothead Games, które ma na swoim koncie m.in. wcześniejsze odsłony cyklu. Tym razem w pracach nie wziął jednak udziału Ron Gilbert, który miał spory wkład w opracowanie poprzedniczek, a przede wszystkim ciepło przyjętego pierwowzoru. Produkt jest dostępny jedynie w elektronicznej wersji.

Sugerowana cena The Baconing to 12,99 euro (ok. 52 złote) na Steamie i PlayStation Network oraz 1200 punktów Microsoftu na Xbox Live. Użytkownicy PlayStation 3 oraz PC mają jeszcze kilka godzin na skorzystanie z 20% zniżki dla przedpremierowych zamówień, uprawniającej do nabycia gry za 10,39 euro (ok. 42 złotych). Należy jednak pamiętać, że przypadku posiadaczy konsoli Sony, promocja dotyczy tylko abonentów PlayStation Plus.

The Baconing to RPG akcji, w którym główny bohater DeathSpank przemierza kolejne krainy, wypełnia różnorodne zadania i eliminuje stających mu na drodze przeciwników. Produkt wyróżnia się charakterystycznym dla tej serii humorem i specyficzną oprawą graficzną.