Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Meteos Wars (X360)

Meteos Wars X360

Meteos Wars to gra logiczna przygotowana przez mistrza gatunku, Tetsuyę Mizoguchiego, będąca wznowieniem produkcji znanej z mobilnej platformy Nintendo. Rozwija ona zasady przedstawione w oryginale i zapewnia zabawę przez sieć.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Meteos Wars (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

10grudnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Meteos Wars to rozbudowana wersja hitu z 2005 roku, wydanego na konsolę Nintendo DS pod tytułem Meteos, stworzona przez firmę Q Entertainment. Produkt zdobył wiele nagród oraz cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony posiadaczy ostatniej przenośnej platformy Nintendo, stąd też Tetsuya Mizoguchi wraz z zespołem zadecydował o przeniesieniu go na platformę Xbox Live Arcade.

Fabuła gry przenosi nas do odległej galaktyki, gdzie spokojną egzystencję wiodą 32 planety - Oleana, Anasaze, Grannest, Bavoom i inne. Ich rozkwit jest jednak niemożliwy. Na przeszkodzie stoją bowiem mieszkańcy świata Meteo, którzy wysyłają w kierunku sąsiadów kolorowe strumienie energii (Meteor - przedstawiane za pomocą spadających klocków), niszcząc ich dorobek cywilizacyjny i zaprowadzając własne, brutalne rządy. Zaatakowane planety postanowiły połączyć swe siły, by odeprzeć atak nieprzyjaciela i pokonać go bronią, której sam używa. W zadaniu tym niezbędna jest jednak pomoc gracza, który dzięki swej zręczności i sprytowi rozprawia się z obcym najeźdźcą.

Rozgrywka ukazana w Meteos Wars polega na ułożeniu w jednej linii (poziomej lub pionowej) co najmniej trzech klocków tego samego koloru. W ten sposób uruchomiony zostaje silnik rakietowy zdolny do wysłania ładunków Meteos z powrotem na ich ojczystą planetę. Pozbywając się w ten sposób kolejnych zagrożeń ukończymy dany poziom sukcesem.

Meteos Wars cechuje się usprawnioną i stworzoną w wysokiej rozdzielczości oprawą graficzną oraz dźwiękiem przestrzennym w systemie 5.1. Posiadacze 360-tek uzyskali również możliwość przetestowania rozbudowanego trybu sieciowego. Poza tym. na każdej planszy możliwe jest zdobycie tzw. akcesoriów, przy pomocy których gracze są w stanie pozyskiwać nowe umiejętności i ruchy specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Meteos Wars

Klasyfikacja PEGI Meteos Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Meteos Wars od środy w ofercie Xbox Live Arcade
Meteos Wars od środy w ofercie Xbox Live Arcade

wiadomość7 grudnia 2008

Już w tę środę do grona produkcji dostępnych w ramach Xbox Live Arcade dołączy najnowsza gra studia Q Entertainment – Meteos Wars. Dzieło kultowego producenta o nazwisku Tetsuya Mizoguchi, twórcy m.in. REZ-a, Space Channel 5, czy też cyklu Lumines, będzie można nabyć za równowartość 800 punktów.