Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2015, 10:03

autor: luckie

Medieval Engineers debiutuje we Wczesnym Dostępie na Steamie

Medieval Engineers, nowa gra twórców Space Engineers, pojawiła się już na Steamie we Wczesnym Dostępie. Symulator średniowiecznego konstruktora ma powstawać przy dużym udziale graczy i to od nich zależeć ma ostateczna data premiery.

Medieval Engineers umożliwia wznoszenie potężnych zamków i całych miast - Medieval Engineers debiutuje we Wczesnym Dostępie na Steamie - wiadomość - 2015-02-20
Medieval Engineers umożliwia wznoszenie potężnych zamków i całych miast

Zgodnie z zapowiedzią, wczorajszego wieczora Medieval Engineers pojawiło się we Wczesnym Dostępie na Steamie. Symulator średniowiecznego inżyniera od twórców popularnego Space Engineers, studia Keen Software House, da się kupić na Steamie za 18,99 euro (ok. 79 zł) – cena ma stopniowo wzrastać z kolejnymi aktualizacjami. Obecna wersja gry zawiera m.in. nieograniczony tryb budowania i wsparcie dla Warsztatu Steam. W przyszłości pojawić ma się też multiplayer oraz tryb przetrwania (więcej na temat obecnej i planowanej zawartości znajdziecie tutaj). Póki co twórcy nie wyznaczają choćby przybliżonej daty premiery ostatecznej wersji Medieval Engineers, tłumacząc, że w dużej mierze zależy ona od pomysłów na rozwój, jakie zaproponują fani.

Medieval Engineers to ciekawie zapowiadajacy się sandbox od czeskiego studia Keen Software House, którego poprzednia produkcja, Space Engineers w ciągu roku od premiery w programie Steam Early Access znalazła milion nabywców. Podobnie jak w tamtym tytule, głównym zadaniem gracza jest budowa – tym razem jednak wznosimy średniowieczne zamki i miasta oraz konstruujemy maszyny oblężnicze. Tytuł wyróżniać ma zaawansowana fizyka, obliczająca parametry i zachowanie stworzonych przez nas obiektów na podstawie ich kształtu, wagi oraz materiałów. Grę napędza ulepszona wersja silnika VRAGE, wykorzystywanego również przy poprzedniej produkcji studia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Medieval Engineers
  2. Oficjalna strona internetowa studia Keen Software House