Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Medieval Engineers (PC)

Medieval Engineers PC

Sandboksowa gra akcji osadzona w otwartym, średniowiecznym świecie. Tytuł został opracowany przez ekipę Keen Software House i pod względem konceptu żywo przypomina wcześniejszą produkcję studia – osadzoną w realiach science-fiction grę Space Engineers.

Symulacje | średniowiecze | sandbox | indie | crafting

PC Windows
Okładka Medieval Engineers (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19lutego2015

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Medieval Engineers to sandbox, koncentrujący się na aspekcie budowlanym. Grę opracowało studio Keen Software House, czyli autorzy Space Engineers.

Akcja Medieval Engineers osadzona została w czasach średniowiecza, a rozgrywka koncentruje się na budowaniu struktur, w tym fortyfikacji, zamków, a nawet całych miast, oraz konstruowaniu różnorodnych maszyn. Nie zabrakło także możliwości przeobrażania terenów oraz prowadzenia prac górniczych pod ziemią. Całość przeznaczona jest głównie do zabawy wieloosobowej. Dostępne są zarówno tryby rywalizacji, jak i kooperacyjne, w których musimy współpracować z innymi graczami w celu odpierania ataków barbarzyńców sterowanych przez sztuczną inteligencję. Niezależnie od trybu walka odbywa się głównie za pomocą maszyn oblężniczych i fortyfikacji, a nie bezpośrednich konfrontacji między postaciami.

Autorzy podeszli do tematu realistycznie. Gracze wykorzystują głównie techniki, którymi faktycznie posługiwali się średniowieczni budowniczowie i konstruktorzy. Całą rozgrywką rządzi zaawansowany silnik fizyczny obliczający wytrzymałość oraz zachowanie wzniesionych obiektów na podstawie ich kształtów, wagi oraz wykorzystanych materiałów. Jednocześnie sam interfejs jest prosty do opanowania, pozwalając na szybkie i łatwe tworzenie nowych obiektów, choć bardziej skomplikowane maszyny wymagają odpowiedniego zaplanowania.

Medieval Engineers powstało w oparciu o znany z poprzednich produkcji zespołu silnik VRAGE. Gra wprowadziła do niego wiele ulepszeń, takich jak system strukturalnej integralności oraz pełne wsparcie dla efektów DirectX 11.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 362 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN (Early Access)

Gry podobne do Medieval Engineers

Wymagania wiekowe Medieval Engineers

12+

Wymagania sprzętowe Medieval Engineers

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-680 3.6 GHz/Phenom II X4 810 2.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB Geforce GTX 660/2 GB Radeon HD 7870 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1) 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz/AMD Athlon II X4 620 2.6 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB Geforce GTS 450/Radeon HD 5830 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista(SP2)

Testujemy grę Medieval Engineers - Minecraft w średniowieczu
Testujemy grę Medieval Engineers - Minecraft w średniowieczu

Przed premierą 2 marca 2015, 15:28

Osoby bez żyłki do majsterkowania mogą skupić się po prostu na stawianiu murów, choć i tutaj trzeba pamiętać o prawach fizyki – źle umieszczone ściany czy nieposiadający wsparcia dach mogą w dowolnej chwili runąć, niwecząc naszą dotychczasową pracę. Na osłodę pozostaje fakt, że całość wygląda szalenie efektownie. Mimo że gra znajduje się dopiero we wczesnej fazie produkcji, już teraz element ten okazuje się niezwykle dopracowany. Sypiące się budynki rozpadają się dokładnie tak, jak byśmy tego oczekiwali, i chociaż chwilami odnotować można jakiś drobny błąd w rodzaju wiszących w powietrzu fragmentów murów, całość przedstawia się spektakularnie. Zapewne zabrzmi to odrobinę dziwnie, ale widok ten jest źródłem sporej satysfakcji. Podczas czasu spędzonego z grą niejednokrotnie wznosiłem mniejsze lub większe budowle tylko po to, by móc je w ciągu kilku kolejnych minut dowolnie demolować za pomocą miotanych kul.