Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2015, 09:40

autor: Adrian Werner

Premiera The Order: 1886. Pierwsze recenzje nie zachwycają

Dzisiaj do sprzedaży trafiła gra The Order: 1886, czyli pierwsza produkcja na PlayStation 4 studia Ready At Dawn. Tytuł imponuje jakością grafiki, ale opublikowane do tej pory recenzje nie są pozytywne.

Sądząc po pierwszych recenzjach, The Order: 1886 może być pierwszym dużym rozczarowaniem tego roku. - Premiera The Order: 1886. Pierwsze recenzje nie zachwycają - wiadomość - 2015-02-20
Sądząc po pierwszych recenzjach, The Order: 1886 może być pierwszym dużym rozczarowaniem tego roku.
The Order: 1886 w skrócie:
  • Twórcy: Ready At Dawn
  • Gatunek: gra akcji
  • Platforma: PlayStation 4
  • Wersja językowa: polski dubbing

Nadszedł wreszcie dzień, na który wielu posiadaczy najnowszej konsoli firmy Sony czekało od dawna. Na półki rodzimych sklepów trafiła wyprodukowana przez zespół Ready At Dawn strzelanka The Order: 1886. Tytuł opracowano wyłącznie z myślą o PlayStation 4 i zaprojektowano go jako pokaz możliwości graficznych tego sprzętu. Gra sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 279,99 złotych i oferuje pełną polską wersję językową.

Oczekiwania względem tego tytuły były spore. Wypuszczone przed premierą materiały imponowały poziomem grafiki, a do tego studio Ready At Dawn ma na koncie szereg udanych produkcji na konsole przenośne, takich jak Daxter, God of War: Chains of Olympus czy God of War: Ghost of Sparta. Niestety, wszystko wskazuje na to, że The Order: 1886 okaże się wielkim rozczarowaniem. Pierwsze recenzje są słabe i obecnie według serwisu Metacritic średnia ocen wynosi 65%.

Większość serwisów i magazynów krytykuje absolutną liniowość rozgrywki, małą ilość świeżych rozwiązań, krótką kampanię oraz zbyt dużą ilość nudnych sekcji fabularnych, które wydają się być wprowadzone tylko po to, aby sztucznie wydłużyć czas potrzebny na ukończenie przygody. Bez wątpienia gracze liczyli na coś lepszego. Ludzie z firmy Sony nie kryli, że chcieliby, aby premiera stała się początkiem nowej potężnej marki, ale przy tak chłodnym przyjęciu gry te plany mogą zostać niezrealizowane.

Przypomnijmy, że The Order: 1886 to trzecioosobowa strzelanka, która przenosi gracza do alternatywnej steampunkowej wizji epoki wiktoriańskiej i pozwala wziąć udział w wojnie ludzkości z mutantami. Produkcja oferuje jedynie kampanię dla pojedynczego gracza i nie uświadczymy w niej trybu multiplayer.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Order: 1886
  2. Testujemy demo The Order: 1886 – bilet na festiwal skryptów