Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2014, 12:57

autor: Góral

Space Engineers - kosmiczny sandbox z milionem sprzedanych sztuk

Dostępny od października 2013 roku kosmiczny sandbox Space Engineers sprzedał się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy - poinformowało studio Keen Software House. Z tej okazji opublikowano również infografikę z kilkoma ciekawostkami.

Space Engineers - kosmiczny sandbox z milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1
Space Engineers w skrócie:
  • Gatunek: kosmiczny sandbox
  • Deweloper: Keen Software House
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: wczesna wersja zadebiutowała 23 października 2013 roku

Studio Keen Software House ujawniło, że sprzedaż gry Space Engineers przekroczyła milion egzemplarzy. Tytuł dostępny jest w ramach Steam Early Access (obecna cena wynosi 18,99 euro, czyli około 80 zł) od października 2013 roku. Oznacza to, że do wyniku udało się dobić w ciągu roku, co jak na niezależny i nieukończony projekt jest znakomitym osiągnięciem. Deweloperzy zapowiedzieli jednocześnie, że na pełną wersję jeszcze trochę poczekamy, gdyż twórcy cały czas pracują nad kolejnymi usprawnieniami. W tym przypadku nie są to zapewnienia bez pokrycia, albowiem do tej pory Space Engineers doczekało się ponad 50 aktualizacji. Przy okazji opublikowano infografikę z kilkoma ciekawymi informacjami.

Możemy z niej wyczytać m.in., że miesięcznie grą bawi się 675 tys. osób, z których większość jest płci męskiej (94%). Największą popularnością produkcja cieszy się w Stanach Zjednoczonych, a w Europie w Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Warto również wspomnieć, że Space Engineers może się pochwalić ponad 24 tys. pozytywnych opinii.

Przy okazji warto wspomnieć, że mniej więcej w takim samym czasie, inna niezależna produkcja – The Stanley Parable – również dobiła do miliona sprzedanych egzemplarzy, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Space Engineers - kosmiczny sandbox z milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #2Space Engineers to sandbox, w którym wcielamy się w inżynierów tworzących stacje kosmiczne, statki oraz rozmaite budowle. Tytuł oferuje spore możliwości i pozwala na wdrażanie w życie różnych, śmiałych projektów. Najłatwiej jest więc go porównać do słynnego Minecrafta. Za Space Engineers odpowiada zespół Keen Software House, który wcześniej stworzył grę Miner Wars 2081.