Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2014, 12:40

autor: luckie

Wieści ze świata (Halo, Dark Souls, Xbox One) 21/10/14

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży serii Halo, migracji pecetowego wydania gry Dark Souls na Steama oraz listopadowej aktualizacji konsoli Xbox One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 22.10):

 1. Road Not Taken – obniżka 50% – 7,49 euro (ok. 32 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 27.10) – obniżka cen 62 tytułów, WWW

Halo

Halo pokochały miliony graczy na całym świecie - Wieści ze świata (Halo, Dark Souls, Xbox One) 21/10/14 - wiadomość - 2014-10-21
Halo pokochały miliony graczy na całym świecie

Firma Microsoft poinformowała, że do tej pory sprzedano ponad 60 milionów kopii gier z serii Halo. W skład tej liczby wchodzą zarówno rdzenne odsłony cyklu (części 1-4), jak i spin-offy, pokroju Halo: Reach, Halo: Spartan Assault, czy Halo Wars. Jest to zarazem wzrost o 10 milionów w ciągu dwóch ostatnich lat – w grudniu 2012 roku była mowa o 50 milionach egzemplarzy. Nawet jeśli nie mamy tu doczynienia z tak spektakularnymi wynikami, jak chociażby w przypadku serii Grand Theft Auto, Final Fantasy, lub Need for Speed, które już jakiś czas temu przekroczyły poprzeczkę 100 milionów sprzedanych kopii, warto pamiętać, że prawie wszystkie odsłony Halo ukazały się ekskluzywnie na konsolach z rodziny Xbox. Z dodatkowych ciekawostek, usługa Xbox Live odnotowała, że łącznie fani cyklu spędzili na zabawie ponad 6 miliardów godzin, czyli jakieś 684 tysiące lat.

Dark Souls

Począwszy od listopada nabywcy Dark Souls: Prepare to Die w edycji korzystającej z Game for Windows Live będą mogli dokonać migracji gry na Steama. Aby to zrobić, należy odnaleźć zarejestrowany w systemie klucz (instrukcję znajdziecie w tym miejscu), a następnie użyć go w serwisie Steam do aktywacji produktu. W przyszłym miesiącu przez ograniczony czas będzie też możliwe przeniesienie zapisanych stanów gry oraz osiągnięć. Konkretne daty zostaną podane wkrótce.

NBA Live

Sean O'Brien, producent wykonawczy gry NBA Live 15 w rozmowie z serwisem Polygon zapewnił, że przyszłość sportowej serii jest bezpieczna. Obecnie trwają już prace nad NBA Live 16, a wstępnie planowany jest nawet kształt NBA Live 17. Najwyraźniej więc firma Electronic Arts nie ma zamiaru w najbliższej przyszłości rezygnować ze swojego cyklu symulatorów koszykówki.

Xbox One

Na oficjalnej stronie konsoli ujawniono szczegóły na temat listopadowej aktualizacji Xboksa One. Zmiany obejmą m.in. dodatkowe opcje personalizacji profilu, listy polecanych programów telewizyjnych oraz usprawnienia Sklepu i aplikacji SmartGlass. Nowe funkcje zostały omówione w poniższym filmie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Front Page Sports Football
 2. Hatred

Galeria filmów

 1. …a także najnowsze filmy z gier:
 2. Dragon Age: Inkwizycja dziennik dewelopera - Cassandra Pentaghast
 3. Call of Duty: Advanced Warfare zwiastun na premierę (PL)
 4. Total War: Attila Londinium is burning - trailer
 5. Rebel Galaxy trailer
 6. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Heavensward - trailer
 7. Hatred trailer
 8. DeadCore zwiastun na premierę
 9. Halo: Spartan Strike trailer
 10. Fist of Jesus trailer
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls

Dark Souls