Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4PSV
Okładka Road Not Taken (PC)

Road Not Taken

Nietypowe połączenie klasycznej produkcji roguelike z elementami gier przygodowych i logicznych. Gra została opracowana przez znane dotąd głównie z gier społecznościowych, niezależne studio Spry Fox. Inspiracją do jej powstania był poemat Roberta Frosta o tym samym tytule.

Logiczne | roguelike | 2D | elementy przygodowe | indie

Okładka Road Not Taken (PC)

producent: Spry Fox

wydawca: Spry Fox

Strona oficjalna

data premiery gry:

5sie2014

PC PSV PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Road Not Taken to gra logiczna niezależnego studia Spry Fox, które opracowało wcześniej przede wszystkim pomniejsze produkcje, takie jak Leap Day, Triple Twon czy Panda Poet, przeznaczone na platformy społecznościowe. Twórcy czerpali inspiracje z poematu Roberta Frosta o tym samym tytule.

Akcja tytułu toczy się w mistycznym lesie podczas śnieżnych zamieci. Naszym zadaniem jest po prostu przetrwanie, co w praktyce sprowadza się do eksploracji świata, rozwiązywania kolejnych łamigłówek oraz interakcji z otoczeniem i istotami. Na swojej drodze napotykamy na dzikie zwierzęta, dziwne stworzenia, zagubione dzieci czy najrozmaitsze przeszkody.

Cechą charakterystyczną Road Not Taken, podobnie jak innych gier typu roguelike, są losowe generowane poziomy, a co za tym idzie – rozgrywka po każdej śmierci dostarcza nieco inne doznania. W grze ginie się nad wyraz często, ale wiąże się to z założeniami twórców – zabawa polega na uczeniu się na własnych błędach, przez co za każdym razem gracz zbliża się bardziej do upragnionego celu. Całość została utrzymana w kolorowej, klimatycznej oprawie wizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Road Not Taken

Klasyfikacja PEGI Road Not Taken

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra logiczna Road Not Taken zawita również na PlayStation 4 i PlayStation Vita
Gra logiczna Road Not Taken zawita również na PlayStation 4 i PlayStation Vita

wiadomość2 września 2013

Niezależne studio Spry Fox ogłosiło, że pecetowa gra logiczna Road Not Taken doczeka się również wersji na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

PC
PSV
PS4