Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360
Okładka NASCAR '14 (PC)
OkładkaNASCAR '14 (PC)

NASCAR '14

NASCAR 14

Gra samochodowa oparta na licencji National Association for Stock Car Auto Racing. Podobnie jak poprzednie wydania serii, NASCAR 14 stworzyło studio Eutechnyx. W tej odsłonie cyklu wprowadzono nowość, jaką jest tryb Highlights.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

NASCAR '14 Premiera

18lut2014

X360 PS3 PC

producent: Eutechnyx wydawca: Deep Silver wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

NASCAR 14 to kolejna produkcja studia Eutechnyx, które stworzyło kilka wcześniejszych odsłon tej samochodowej serii. Podobnie jak poprzednie tytuły, również NASCAR 14 opiera się na licencji amerykańskich wyścigów National Association for Stock Car Auto Racing, odbywających się na charakterystycznych owalnymch torach.

Jak na licencjonowaną produkcję przystało, NASCAR 14 zawiera zespoły, kierowców oraz tory z aktualnego sezonu NASCAR. Najważniejszym trybem gry jest kariera, która pozwala wcielić się w młodego kierowcę i sięgnąć po tytuł mistrza Sprint Cup Series. Zadaniem gracza jest udział w turniejach, podpisywanie kontraktów ze sponsorami, ulepszanie swojego samochodu oraz budowanie reputacji poprzez kolejne zwycięstwa.

Ze względu na owalny kształt torów, głównym wyzwaniem jest tu dobranie właściwej strategii (np. korzystanie z tunelów powietrza poprzez jechanie tuż za rywalem, przemyślane pit stopy) i odpowiednie reagowanie na sytuację na trasie. Twórcy zadbali o realistyczny model jazdy oraz system zniszczeń aut.

Nowością w tej odsłonie cyklu jest tryb Highlights. Zawiera on najważniejsze wyścigi sezonu, odwzorowane na podstawie warunków, jakie panowały w autentycznych zmaganiach. Zawody te pozwalają graczom sprawdzić swoje siły w identycznych okolicznościach (pogoda, uczestnicy, ustawienia startowe itd.), co w wyścigach, które odbyły się w rzeczywistości.

NASCAR 14 umożliwia też zmagania w trybach wieloosobowych. Rywalizować z innymi graczami da sie w pojedynczych wyścigach lub w większych turniejach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

NASCAR '14 cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI NASCAR '14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

NASCAR '14 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
X360
PS3
PC