Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus (3DS)
OkładkaAce Combat: Assault Horizon Legacy Plus (3DS)

Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus 3DS

Zręcznościowa strzelanka lotnicza będąca specjalną edycją gry Ace Combat: Assault Horizon Legacy, przygotowaną z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS.

Akcji | samoloty | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus Premiera 3DS

29stycznia2015

producent: Access Games wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus

Disney’s Planes

Ace Combat: Assault Horizon

Liberation Maiden

Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus to ulepszona wersja gry Ace Combat: Assault Horizon Legacy. Jest to więc kolejna odsłona uznanej serii zręcznościowych strzelanek lotniczych, w których zasiadamy za sterami myśliwców. Wbrew europejskiemu tytułowi, projekt ma mało wspólnego z wydanym w 2011 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus i tak naprawdę jest to remake Ace Combat 2. Produkcja jest praktycznie ta samą grą, co podstawowe Assault Horizon Legacy, jednak twórcy zatroszczyli się o wsparcie dla figurek amiibo, dzięki czemu możemy przenieść zabawki do wirtualnego świata, zyskując specjalne malowania dla samolotów. Poza tym projekt wspiera handhelda New 3DS, posiadającego dodatkowe przyciski oraz drugą gałkę analogową.

Akcja rozgrywa się cztery lata po wojnie Belkan. Narody Usean, ze strachu przed Federacją Osean i Unią Republik Yuktobanian, zamierzają stworzyć specjalny oddział wojskowy, mający za zadanie chronić ludność. Jednak kraje południowego Usean rozważają dołączenie do Federacji Osean, podpisując stosowny traktat. W dniu zawarcia umowy dochodzi do zamachu stanu, więc by nie dopuścić do całkowitego rozłamu państwa, rząd postanawia wcielić w życie operację Fighter's Honor, na czele której staje Special Tactical Fighter Squadron Scarface. Gracze wcielają się w pilota rzeczonej jednostki, niejakiego Phoenixa, który wraz ze swoimi kolegami musi powstrzymać zagrożenie.

Podczas zabawy zasiadamy za sterami rozmaitych myśliwców, w tym takich maszyn jak Boeing F-15SE Silent Eagle czy też Suchoj PAK FA, którymi bierzemy udział zarówno w kampanii, jak i w trybie wyzwań. Rozgrywka nie odbiega znacząco od pozostałych odsłon serii, w związku z czym mamy do czynienia ze zręcznościowym modelem sterowania oraz częstymi starciami. Zabawa została podzielona na szereg poziomów. Po zakończeniu każdego z nich, możemy powtórzyć misję, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku. Nie zabrakło także rozmaitych dodatkowych funkcji, jak np. opcji pozwalającej na oglądanie powtórek walk, czy też Data Viewer, czyli urządzenia w którym zasięgamy informacji na temat posiadanych samolotów, broni i zdobytych odznaczeń.

Oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom, jak na możliwości oferowane przez 3DS-a. Oczywiście nie zabrakło kilku błędów, w tym częstego w tego typu grach problemu z brzydkim wykonaniem lądu, który unaocznia się wraz z osiąganiem niskich pułapów lotu. W ogólnym rozrachunku Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus wypada jednak bardzo dobrze.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ace Combat: Assault Horizon Legacy Plus: Odpowiednia dla każdego wieku.