Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4XONE
Okładka Magnetic: Cage Closed (PC)

Magnetic: Cage Closed

Pierwszoosobowa gra logiczna, opracowana przez niezależne szwedzkie studio Guru Games. Gracz wciela się w skazańca odbywającego wyrok w futurystycznym więzieniu noszącym miano Facility 7. Jak nietrudno się domyślić, zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest ucieczka.

Logiczne | FPP | elementy logiczne | elementy zręcznościowe

Okładka Magnetic: Cage Closed (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS4

26maj2015

PC

28sie2015

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magnetic: Cage Closed to pierwszoosobowa gra logiczna na platformę PC, PS4 i XONE, stworzona przez małe szwedzkie studio Guru Games. Całość jest mocno wzorowana na takich grach, jak Portal, Portal 2 oraz The Talos Principle, gdzie gracz, aby popchnąć historię do przodu, musi najpierw rozwiązać serię kreatywnych łamigłówek oraz zagadek.

Akcja rozgrywa się na terenie więzienia, określanego mianem Facility 7. Gracz, wcielając się w jednego z nielicznie tam osadzonych skazańców, ma za zadanie wydostać się na zewnątrz. Droga do wolności prowadzi jednak przez niezliczone niebezpieczeństwa oraz pułapki umieszczone w każdym z pomieszczeń, na które natrafimy. Układ poszczególnych plansz jest generowany losowo wraz z rozpoczęciem nowej rozgrywki – dzięki temu tytuł nawet podczas kolejnego przejścia oferuje autentyczne wyzwanie i kilka niespodzianek. Nasze poczynania nieustannie śledzi psychopatyczny nadzorca więzienia, jednocześnie komentując to, jak sobie radzimy.

Głównym narzędziem, którym się posługujemy jest tzw. urządzenie magnetyczne, mocno przypominające charakterystyczny gravity gun z Half-Life 2 – przy jego pomocy możemy podnosić i przesuwać ruchome przedmioty. Odpowiednie manipulowanie otaczającą nas rzeczywistością pozwala niejednokrotnie odblokować nowe przejścia oraz ścieżki prowadzące do dalszych pomieszczeń. Na każdej z plansz istnieje przynajmniej kilka sposobów na rozwiązanie tej samej zagadki, zaś sama gra w żaden sposób nie narzuca nam czynności, jakie powinniśmy wykonywać, aby dostać się w wybrane miejsce.

W przeciwieństwie do swoich pierwowzorów, Magnetic: Cage Closed na platformie PC, PS4 i XONE oferuje stosunkowo mroczną oprawę graficzną i ciężki klimat. Niejednokrotnie musimy dokonywać niełatwych moralnie wyborów, zaś same lokacje zostały zaprojektowane w stylu przypominającym gry z gatunku horrorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Magnetic: Cage Closed

Klasyfikacja PEGI Magnetic: Cage Closed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Magnetic: Cage Closed

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5850 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit
Magnetic: Cage Closed – zapowiedziano grę logiczną wzorowaną na serii Portal
Magnetic: Cage Closed – zapowiedziano grę logiczną wzorowaną na serii Portal

wiadomość20 stycznia 2015

Na Portal 3 w najbliższej przyszłości liczyć nie można, ale zwolennicy kreatywnych łamigłówek już wkrótce zagrają w podobną produkcję. Niewielkie studio Guru Games pracuje właśnie nad Magnetic: Cage Closed, bazującym na identycznej mechanice co twór od Valve.

PC
PS4
XONE