Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 09:50

autor: Luc

Magnetic: Cage Closed – zapowiedziano grę logiczną wzorowaną na serii Portal

Na Portal 3 w najbliższej przyszłości liczyć nie można, ale zwolennicy kreatywnych łamigłówek już wkrótce zagrają w podobną produkcję. Niewielkie studio Guru Games pracuje właśnie nad Magnetic: Cage Closed, bazującym na identycznej mechanice co twór od Valve.

Gra od strony mechaniki przypomina serię Portal, jest jednak o wiele bardziej ponura. - Magnetic: Cage Closed – zapowiedziano grę logiczną wzorowaną na serii Portal - wiadomość - 2015-01-20
Gra od strony mechaniki przypomina serię Portal, jest jednak o wiele bardziej ponura.

Po ogromnym sukcesie The Talos Principle, gatunek przestrzennych łamigłówek przeżywa swoją drugą młodość. Magnetic: Cage Closed to pierwszoosobowa gra logiczna powstająca w szwedzkim studiu Guru Games. Wydawca tytułu – Gambitious Digital Entertaiment, właśnie oficjalnie potwierdził istnienie produkcji, a także ogłosił czego możemy się po grze spodziewać i ile za nią zapłacimy.

Centralnym punktem rozgrywki w Magnetic: Cage Closed ma być specjalne urządzenie magnetyczne, przy pomocy którego przeniesiemy wybrane przedmioty. Podobnie jak w przypadku Portal, odpowiednie manipulowanie rzeczywistością pozwoli nam otworzyć nowe ścieżki, prowadzące do dalszych sekcji. W odróżnieniu od pierwowzoru, Magnetic: Cage Closed będzie jednak znacznie mroczniejsze – akcja rozgrywa się w ponurym, opustoszałym więzieniu, zaś nasze poczynania komentuje psychopatycznie brzmiący obserwator. Twórcy zapowiadają, że w każdym pomieszczeniu istnieje przynajmniej kilka rozwiązań tej samej zagadki, dzięki czemu rozgrywka przy ponownym przechodzeniu powinna się znacznie różnić. Co równie ciekawe, poszczególne plansze będą rozmieszczane losowo.

Magnetic: Cage Closed zostanie wydane na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Termin premiery wyznaczono na marzec 2015 roku, zaś cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za produkcję, ustalono na poziomie 14,95 dolarów (edycja standardowa na wszystkie platformy) oraz 19,95 dolarów (wersja specjalna, tylko na komputery stacjonarne). Kwot w euro wciąż nie podano, ale możemy spodziewać się podobnych wartości.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Magnetic: Cage Closed

Magnetic: Cage Closed