Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 10:42

autor: luckie

Premiera Blackguards 2 – turowe RPG studia Daedalic trafiło do sprzedaży

Dziś swoją premierę ma Blackguards 2 – turowe RPG studia Daedalic (Deponia). Grę z kinową lokalizacją można dostać w polskich sklepach w pudełkowym bądź cyfrowym wydaniu.

Blackguards 2 to ciekawa opowieść o antybohaterach i walce o władzę - Premiera Blackguards 2 – turowe RPG studia Daedalic trafiło do sprzedaży - wiadomość - 2015-01-20
Blackguards 2 to ciekawa opowieść o antybohaterach i walce o władzę

Dziś na rynku debiutuje Blackguards 2 – kontynuacja udanego cRPG-a osadzonego w uniwersum The Dark Eye, stworzoną przez niemieckie studio Daedalic Entertainment (autorzy m.in. serii Deponia, The Dark Eye: Klątwa Wron). Grę w polskiej kinowej wersji językowej da się kupić w punktach dystrybucji cyfrowej – w tym w sklepie GOG.com – a po godzinie 19:00 zostanie udostępniona również na Steamie, w sugerowanej cenie 29,99 euro (ok. 130 zł). Przed zakupem polecamy zapoznać się z o wiele atrakcyjniejszymi ofertami polskich sklepów – najciekawsze propozycje zostały umieszczone w ramce obok. Z okazji premiery Blackguards 2 twórcy przygotowali nowy zwiastun, widoczny poniżej:

Czym różni się „dwójka” od pierwszego Blackguards? Twórcy postawili na usprawnienie głównych systemów gry, ale ogólna mechanika pozostała bez większych zmian. Nadal mamy tu do czynienia z oldskulowym roleplayem z drużynową walką toczoną w turach. Grę dodatkowo wzbogacają elementy strategii związane z koniecznością podbijania i obrony nowych terytoriów.

Do tej pory Blackguards 2 otrzymało w większości pochlebne recenzje, uzyskując na Metacriticu wynik 78/100. Media chwalą produkcję za zauważalnie poprawiony system walki, wciągającą fabułę i ciekawie zarysowanych bohaterów. Słabym punktem mogą być wspominane przez niektórych nużące, powtarzalne inwazje oraz przydługie bitwy.

  1. Oficjalna strona serii Blackguards
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Blackguards 2

Blackguards 2