Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 10:42

autor: luckie

Premiera Blackguards 2 – turowe RPG studia Daedalic trafiło do sprzedaży

Dziś swoją premierę ma Blackguards 2 – turowe RPG studia Daedalic (Deponia). Grę z kinową lokalizacją można dostać w polskich sklepach w pudełkowym bądź cyfrowym wydaniu.

Blackguards 2 to ciekawa opowieść o antybohaterach i walce o władzę - Premiera Blackguards 2 – turowe RPG studia Daedalic trafiło do sprzedaży - wiadomość - 2015-01-20
Blackguards 2 to ciekawa opowieść o antybohaterach i walce o władzę

Dziś na rynku debiutuje Blackguards 2 – kontynuacja udanego cRPG-a osadzonego w uniwersum The Dark Eye, stworzoną przez niemieckie studio Daedalic Entertainment (autorzy m.in. serii Deponia, The Dark Eye: Klątwa Wron). Grę w polskiej kinowej wersji językowej da się kupić w punktach dystrybucji cyfrowej – w tym w sklepie GOG.com – a po godzinie 19:00 zostanie udostępniona również na Steamie, w sugerowanej cenie 29,99 euro (ok. 130 zł). Przed zakupem polecamy zapoznać się z o wiele atrakcyjniejszymi ofertami polskich sklepów – najciekawsze propozycje zostały umieszczone w ramce obok. Z okazji premiery Blackguards 2 twórcy przygotowali nowy zwiastun, widoczny poniżej:

Czym różni się „dwójka” od pierwszego Blackguards? Twórcy postawili na usprawnienie głównych systemów gry, ale ogólna mechanika pozostała bez większych zmian. Nadal mamy tu do czynienia z oldskulowym roleplayem z drużynową walką toczoną w turach. Grę dodatkowo wzbogacają elementy strategii związane z koniecznością podbijania i obrony nowych terytoriów.

Do tej pory Blackguards 2 otrzymało w większości pochlebne recenzje, uzyskując na Metacriticu wynik 78/100. Media chwalą produkcję za zauważalnie poprawiony system walki, wciągającą fabułę i ciekawie zarysowanych bohaterów. Słabym punktem mogą być wspominane przez niektórych nużące, powtarzalne inwazje oraz przydługie bitwy.

  1. Oficjalna strona serii Blackguards