Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONEPC
Okładka Blackguards: Definitive Edition (PS4)
OkładkaBlackguards: Definitive Edition (PS4)

Blackguards: Definitive Edition

Blackguards

Utrzymana w stylistyce dark fantasy klasyczna gra RPG z turowym systemem walki, opracowana przez doświadczone studio Daedalic Entertainment. Akcja gry toczy się w krainie Aventuria, znanej m.in.

RPG | fantasy | turowe | klasyczne RPG | Xbox Game Pass | EA Play

Blackguards: Definitive Edition Premiera

23sty2014

PC

27lip2015

PS4 XONE

Gry podobne do Blackguards: Definitive Edition

Numantia

Blackguards to turowe cRPG utrzymane w klimacie mrocznego fantasy. Grę wyprodukowało studio Daedalic Entertainment, mające na koncie takie przygodówki jak The Whispered World, The Dark Eye: Klątwa Wron czy seria Deponia.

Autorzy postanowili na ponure klimaty i poważną historię. Zamiast w bohatera o szlachetnym sercu wcielamy się w skazanego za morderstwo przestępcę, któremu udaje się umknąć przed toporem kata. Podczas kampanii naszymi towarzyszami są głównie szemrane typy, takie jak uzależniony od narkotyków pół-elf Niam, czy chutliwy mag Zurbaran. Na barki tej bandy rzezimieszków spada obowiązek uratowania świata przed siłami zła. Niechętnie podejmują się tego wyzwania, ale jednocześnie w realizacji celu posługują się właściwymi sobie i pozbawionymi skrupułów metodami.

Kampania obfituje w nagłe zwroty akcji i regularnie wymaga podejmowania ciężkich decyzji o dalekosiężnych konsekwencjach. Fabuła została tak skonstruowana, że postacie najczęściej wybierać będą mniejsze zło. W Blackguards nic nie jest czarne lub białe. Zamiast tego wszystko skąpane jest w wielu odcieniach szarości. Opowieść rozgrywa się w południowych rejonach krainy Aventuria. Świat ten powstał na potrzeby stołowej gry fabularnej Das Schwarze Auge i był również tłem wielu interaktywnych adaptacji, w tym przygodówki The Dark Eye: Klątwa Wron oraz serii RPG Realms of Arkania i Drakensang.

Blackguards oferuje bogatą warstwę fabularna, ale mimo to większość czasu spędzamy na toczeniu turowych bitew. Autorzy przygotowali rozbudowany system walki, który kładzie nacisk przede wszystkim na tworzenie sprytnych planów taktycznych. Starcia rozgrywane są na ponad 180 ręcznie zaprojektowanych mapach. Na każdej z nich znajdziemy masę obiektów. Niektóre z nich służą jedynie jako osłona, ale wiele jest interaktywnych, oferując tym samym graczowi dodatkowe sposoby rozprawienia się z wrogami.

Wersja na konsole ósmej generacji została wzbogacona o dodatek Untold Legends zawierający nowe bronie, mapy i zadania do wykonania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blackguards: Definitive Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blackguards: Definitive Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 275 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS4
XONE