Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2013, 05:45

autor: Adrian Werner

Blackguards - zapis demonstracji mrocznego turowego RPG studia Daedalic Entertainment

Na targach E3 studio Daedalic Entertainment zorganizowało demonstrację gry Blackguards, czyli turowego RPG, w którym pokierujemy bandą szemranych typów. Do sieci właśnie trafił trwający prawie pół godziny zapis jednej z prezentacji.

W marcu, znane do tej pory głównie z przygodówek, studio Daedalic Entertainment zapowiedziało turowe RPG Blackguards. Projekt jest o tyle nietypowy, że zamiast szlachetnymi bohaterami pokierujemy w nim w bandą rzezimieszków, która typowymi dla siebie metodami spróbuje uratować świat przed zagładą. Twórcy stawili się na tegoroczne E3 z grywalną wersją projektu, dzięki czemu możemy teraz obejrzeć prawie półgodzinny zapis rozgrywki.

  1. Blackguards – strona oficjalna gry

Pokazywana na targach wersja wciąż była dosyć wczesna, dlatego brakuje w niej podłożonych głosów i nie wszystko jest jeszcze dopracowane tak, jak być powinno. Mimo to materiał daje dobre pojęcie o kierunku, w jakim zmierza Daedalic Entertainment. Fabuła będzie się obracała wokół losów zawodowego kryminalisty, skazanego za morderstwo, którego o dziwo nie popełnił. Na początku rozgrywki wybierzemy dla niego jeden z trzech archetypów – wojownika, maga lub myśliwego. Nie jest to duża liczba, ale gra zaoferuje rozbudowany system rozwoju, który pozwoli skierować postacie na różne ścieżki specjalizacji.

Blackguards - zapis demonstracji mrocznego turowego RPG studia Daedalic Entertainment - ilustracja #1

Starcia rozgrywane będą w systemie turowym na pokrytych heksagonalną siatką mapach. Autorzy obiecują dużą interaktywność otoczenia. Możliwe ma być np. zrzucenie ciężkiego żyrandola na głowy przeciwników czy zniszczenie mebli zapewniających wrogom osłonę. Podczas kampanii nie będziemy walczyli sami. Do naszej drużyny dołączy wiele innych postaci i większość z nich będzie typami spod ciemnej gwiazdy. Poprzez konwersacje i decyzje ukształtujemy relacje z towarzyszami, co otworzy przed nami nowe wątki fabularne oraz dodatkowe zadania. Ponadto większość misji będzie można ukończyć na wiele sposobów.

Akcja gry osadzona zostanie na sporych rozmiarów mapie, z wieloma miastami i lochami. Wszystko to ma starczyć na przynajmniej 40 godzin zabawy. Blackguards powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest na końcówkę tego roku.