Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2013, 20:49

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Castlevania: Lords of Shadow 2 – prezentacja rozgrywki z E3

W Internecie pojawiły się zapisy z rozgrywki Castlevania: Lords of Shadow 2, pochodzące z trwających targów E3 w Los Angeles. Na trzech krótkich filmikach przedstawiono mechanikę walki oraz pokazano lokacje, z których mroczny klimat wylewa się hektolitrami z ekranu.

Klimat drugiej części będzie jeszcze mroczniejszy - Castlevania: Lords of Shadow 2 – prezentacja rozgrywki z E3 - wiadomość - 2013-06-13
Klimat drugiej części będzie jeszcze mroczniejszy

Serwis Gamespot po raz kolejny jest źródłem zapisów rozgrywki z gier pokazywanych na trwających obecnie targach E3 w Los Angeles. Tym razem redaktorzy portalu wzięli „na tapetę” Castlevania: Lords of Shadow 2 , kontynuację wydanego w 2010 roku slashera studia Mercury Steam Entertainment. Na zaprezentowanych materiałach wideo możecie przekonać się, czy zaszły jakieś istotne zmiany w systemie walki, a także podziwiać kunszt, jakim wykazali się twórcy przy opracowywaniu klimatycznych lokacji.

Na dwóch udostępnionych filmikach skupiono się przede wszystkim na prezentacji walki, która wygląda podobnie do tego, co oferowała część pierwsza. Jest nadal efektownie i dynamicznie. Poza tym możemy zobaczyć wykorzystanie rozmaitych broni i specjalnych ataków Gabriela Belmonta, głównego bohatera podserii Lords of Shadow.

Na ostatnim materiale trwa oblężenie zamku, w którym rozgrywa się akcja dema z targów E3, uruchomionego na konsoli PlayStation 3. Postać zmuszona jest walczyć ze skrzydlatym przeciwnikiem, po czym wskakuje na znajdującego się w pobliżu olbrzyma. Tutaj akcja przybiera nieco większy rozmach. Na nagraniach widać także elementy platformowe, więc można liczyć na to, że rdzeń rozgrywki, znany z „jedynki”, zostanie zachowany i będziemy mieli do czynienia z mrocznym slasherem z momentami platformowymi oraz eksploracyjnymi, niekiedy sprowadzającymi się do rozwiązywania zagadek środowiskowych.

Castlevania: Lords of Shadow 2 zadebiutuje pod koniec tego roku na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Przypominamy, że „jedynka” wyszła pierwotnie tylko w wersji na wspomniany sprzęt obecnej generacji Sony i Microsoftu, ale firma Konami w zeszłym miesiącu ujawniła, iż gracze pecetowi otrzymają konwersję gry wraz ze wszystkimi dodatkami DLC w sierpniu 2013 roku.