Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 07:39

autor: Adrian Werner

Blackguards 2 - turowe RPG studia Daedalic doczeka się kontynuacji

Studio Daedalic Entertainment zapowiedziało Blackguards 2, czyli kontynuację popularnego turowego RPG wydanego na początku tego roku.

W Blackguards 2 zagramy w przyszłym roku. - Blackguards 2 - turowe RPG studia Daedalic doczeka się kontynuacji  - wiadomość - 2014-06-11
W Blackguards 2 zagramy w przyszłym roku.

Do niedawna niemieckie studio Daedalic Entertainment koncentrowało się wyłącznie na przygotówkach, ale wydane w styczniu turowe RPG Blackguards okazało się sporym sukcesem, pokazując, że firma potrafi sobie dobrze poradzić także w innych gatunkach. Nic dziwnego zatem, że zespół postanowił kuć żelazo póki gorące i podczas trwających obecnie targów E3 zapowiedział grę Blackguards 2. Tak jak pierwowzór, powstaje ona wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera na nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na razie nie wiemy, czy autorzy zamierzają ponownie sprzedawać wczesną wersję za pośrednictwem usługi Steam Early Access. W przypadku poprzedniej odsłony zaowocowało to licznymi zmianami zasugerowanymi przez samych graczy, co wyraźnie poprawiło końcową jakość produkcji.

Akcja kontynuacji ponownie osadzona zostanie w krainie fantasy znanej jako Aventuria, a kampania rozpocznie się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Banda kryminalistów i rzezimieszków powstrzymała siły Dziewięciu Hord, ale większość z nich przypłaciła to życiem, a garstce ocalałych nie wiedzie się za dobrze. Krasnolud Naurim rozpoczął karierę hulaki, czemu zawdzięcza utratę majątku oraz zdobycie potężnego „mięśnia piwnego", a mag Zurbaran został sprzedany na targu jako niewolnik za symbolicznego miedziaka. Natomiast wojownik Takate powrócił do leśnego ludu i z braku nowych wyzwań spędza czas na porywaniu ludzi oraz zmuszaniu ich do walki na śmierć i życie na arenach gladiatorskich.

Screen z pierwszej części Blackguards. Na razie twórcy nie udostępnili żadnych materiałów z kontynuacji. - Blackguards 2 - turowe RPG studia Daedalic doczeka się kontynuacji  - wiadomość - 2014-06-11
Screen z pierwszej części Blackguards. Na razie twórcy nie udostępnili żadnych materiałów z kontynuacji.

Główną bohaterką gry będzie bezwzględna kobieta imieniem Cassia, która nie cofnie się przed niczym, aby zrealizować swoje ambicje. Świadoma sławy pogromców Dziewięciu Hord postanawia zwerbować Naurima, Zurbarana i Takate, aby z ich pomocą zasiąść na Rekinim Tronie oraz przejąć władzę w królestwie. Kampania osadzona zostanie głównie w południowych regionach Aventurii i ma zapewnić ponad 20 godzin zabawy.

Blackguards 2 skoncentruje się głównie na toczeniu turowych bitew. Zasady potyczek oparte będą na mechanizmach stołowej gry fabularnej The Dark Eye, ale jednocześnie zostaną mocno zmodyfikowane, tak aby starcia były szybsze i bardziej dopasowane do pecetowej specyfiki. Nowością ma być nadanie walkom dodatkowego strategicznego kontekstu. Poza standardowymi misjami podczas zabawy będziemy bowiem również podbijali terytoria, a następnie bronili ich przed atakami wrogich armii. Nie zabraknie oczywiście nowych umiejętności, przedmiotów oraz przeciwników. Ponadto autorzy obiecują wprowadzenie licznych poprawek zasugerowanych przez fanów pierwszej części, takich jak ulepszone systemy widoczności, formacji oraz osłon.

  1. Daedalic Entertainment – oficjalna strona studia