Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 08:51

autor: Adrian Werner

Homefront: The Revolution na pierwszym zapisie rozgrywki

W sieci pojawił sizapis prezentacji gry Homefront: The Revolution z targów E3, czyli najnowszego FPS-a autorstwa studia Crytek.

W zeszłym tygodniu studio Crytek oficjalnie ujawniło projekt Homefront: The Revolution, czyli kontynuację FPS-a z 2011 roku. Wtedy poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie fabuły i obejrzeliśmy krótki zwiastun wprowadzający w klimat produkcji. Zabrakło jednak filmików zawierających zapis rozgrywki. Na szczęście autorzy stawili się na targi E3 z grywalną wersją, dzięki czemu teraz możemy obejrzeć krótkie demo, pokazujące jak gra prezentuje się w akcji.

Przypomnijmy, że Homefront: The Revolution powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Akcja toczyć będzie cztery lata po rozpoczęciu okupacji ziemi amerykańskiej przez siły Korei Północnej. Wcielimy się w członka ruchu oporu, który spróbuje stawić czoła okupantowi, wykorzystując do tego partyzanckie taktyki. W porównaniu z pierwowzorem gra ma zaoferować kampanię z otwartym światem, co powinno być sporym ulepszeniem w porównaniu z kompletnie liniowymi misjami z pierwszej części. Autorzy planują także tryb kooperacyjny, w którym bawić się będą mogły maksymalnie cztery osoby.

Pierwszy Homefront był raczej słabą grą, ale mimo to oczekiwania względem kontynuacji są spore. Powodem tego jest zmiana dewelopera. Odpowiedzialne za pierwowzór studio Kaos zastąpił zespół Crytek, który ma na koncie znacznie lepsze FPS-y niż jego poprzednicy.

  1. Homefront: The Revolution - oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej