Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 08:51

Homefront: The Revolution na pierwszym zapisie rozgrywki

W sieci pojawił sizapis prezentacji gry Homefront: The Revolution z targów E3, czyli najnowszego FPS-a autorstwa studia Crytek.

W zeszłym tygodniu studio Crytek oficjalnie ujawniło projekt Homefront: The Revolution, czyli kontynuację FPS-a z 2011 roku. Wtedy poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie fabuły i obejrzeliśmy krótki zwiastun wprowadzający w klimat produkcji. Zabrakło jednak filmików zawierających zapis rozgrywki. Na szczęście autorzy stawili się na targi E3 z grywalną wersją, dzięki czemu teraz możemy obejrzeć krótkie demo, pokazujące jak gra prezentuje się w akcji.

Przypomnijmy, że Homefront: The Revolution powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Akcja toczyć będzie cztery lata po rozpoczęciu okupacji ziemi amerykańskiej przez siły Korei Północnej. Wcielimy się w członka ruchu oporu, który spróbuje stawić czoła okupantowi, wykorzystując do tego partyzanckie taktyki. W porównaniu z pierwowzorem gra ma zaoferować kampanię z otwartym światem, co powinno być sporym ulepszeniem w porównaniu z kompletnie liniowymi misjami z pierwszej części. Autorzy planują także tryb kooperacyjny, w którym bawić się będą mogły maksymalnie cztery osoby.

Pierwszy Homefront był raczej słabą grą, ale mimo to oczekiwania względem kontynuacji są spore. Powodem tego jest zmiana dewelopera. Odpowiedzialne za pierwowzór studio Kaos zastąpił zespół Crytek, który ma na koncie znacznie lepsze FPS-y niż jego poprzednicy.

  1. Homefront: The Revolution - oficjalna strona gry