Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 czerwca 2014, 09:34

autor: Adrian Werner

World of Tanks Blitz – bitwy pancerne rozpoczną się 26 czerwca

Studio Wargaming ogłosiło, że mobilne World of Tanks Blitz zadebiutuje na systemie iOS 26 czerwca tego roku. Gra pozwoli wziąć udział w wieloosobowych bitwach pancernych dla maksymalnie 14 graczy.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnych bitew pancernych. Studio Wargaming ogłosiło właśnie, że gra World of Tanks Blitz zadebiutuje 26 czerwca tego roku. Produkcja dostępna będzie na urządzenia z systemem iOS i oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Przypomnijmy, że tytuł zapowiedziano w marcu zeszłego roku i jest to pierwszy mobilny projekt tego zespołu. Twórcy chcą, aby ten debiut okazał się dużym sukcesem, więc zorganizowali zakrojone na szeroką skalę zamknięte beta-testy. Podczas ich pierwszego weekendu chęć udziału zgłosiło ponad 150 tysięcy osób, co dobrze rokuje szansom gry na sukces. Pozytywnie przebiegło także udostępnienie aplikacji graczom z krajów nordyckich, co pozwoliło na lepszą optymalizację i poprawki zbalansowania rozgrywki przed światową premierą.

Przypomnijmy, że World of Tanks Blitz nie jest konwersją pecetowego pierwowzoru. Zamiast tego autorzy opracowali grę od podstaw z myślą o rynku mobilnym, starając się odtworzyć na ekranach dotykowych wszystko to, za co markę pokochali gracze pecetowi. Zabawa polegać więc będzie na toczeniu sieciowych bitew pancernych, w których weźmie udział ponad 90 czołgów produkcji amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Maszyny podzielona zostaną na cztery klasy – lekką, średnią, ciężką oraz niszczycieli czołgów. Każda z nich odegra właściwą sobie rolę na polu walki i wymaga zastosowania odmiennych taktyk.

W sieciowych starciach wezmą udział dwie rywalizujące drużyny – w każdej z nich znajdzie się maksymalnie siedmiu graczy. Premiowany będzie nie tylko dobry refleks, ale również umiejętność ścisłego współpracowania z kolegami z drużyny. Autorzy chwalą się, że przygotowali intuicyjny i bardzo czuły system sterowania, który sprawi, że kontrolowanie wielotonowych maszyn za pomocą ekranu dotykowego nie będzie nastręczało żadnych problemów.

World of Tanks Blitz będzie miało na rynku mobilnym sporą konkurencję. Największym rywalem zapewne okaże się wydane na początku roku Battle Supremacy, które postawiło na wysoki poziom realizmu i zebrało wyśmienite recenzje. Pojedynek między tymi dwoma tytułami zapowiada się bardzi ciekawie.

World of Tanks Blitz – oficjalna strona gry