Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 20:29

autor: Krzysztof Nieradko

The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana

Niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało właśnie swoją nową grę przygodową utrzymaną w steampunkowym klimacie - The Devil’s Men. To już druga gra ogłoszona przez wspomnianego producenta w czasie trwania tegorocznej edycji targów E3.

Gra wydana zostanie wiosną 2015 roku na PC i Mac - The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana - wiadomość - 2014-06-11
Gra wydana zostanie wiosną 2015 roku na PC i Mac

Niedawno pisaliśmy na łamach naszego serwisu o zapowiedzi Blackguards 2 – kontynuacji turowego RPG-a wydanego w styczniu tego roku, przygotowanego przez ekipę ze studia Deadalic. Okazuje się, że wspomniani producenci przygotowali na okres tegorocznej edycji targów E3 coś jeszcze. Właśnie ogłosili oni swoją kolejną produkcję – przygodówkę o nazwie The Devil’s Men, tworzoną z myślą o komputerach PC oraz Mac, mającą ukazać się na rynku wiosną 2015 roku.

W grze przeniesiemy się do wiktoriańskiej Anglii, do roku 1871. Teatrem naszych działań będzie spokojne, nadmorskie miasteczko (niegdyś słynne z uwagi na odbywające się tam wystawy), w którym doszło do serii zagadkowych morderstw. Ślady zbrodni wskazują na miejsce ukrywania się grupy wyrzutków znanych jako „The Colony”. W tym mało gościnnym miejscu spotykamy Adelaide Spektor – główną, 20-letnią bohaterkę gry, porzuconą przez Karola Spektora, ojca, próbującą przeżyć samotnie na ulicy w otoczeniu przestępczego półświatka i żyjącą w strachu o własne życie ze względu na wyżej wspomniany gang.

Młoda bohaterka staje się świadkiem zabójstwa starego przyjaciela swojego taty. Zauważa w tym szansę na odnalezienie rodzica i powrót do utraconego statusu społecznego. Pomóc jej w podjęciu tropu może tylko Emily – dwukrotna morderczyni. Kobiety uwikłane zostają w spisek pewnej grupy naukowców, którzy już dawno zatracili granicę między światem materialnym a duchowym, i teraz giną jeden po drugim w tajemniczych okolicznościach.

Autorzy chcą, aby omawiana produkcja stanowiła świeże spojrzenie na gatunek gier przygodowych, co podkreślone ma zostać przez piękną grafikę. Deweloperzy zainwestowali w sporo efekciarskich motywów wizualnych pojawiających się w czasie rozgrywki (widocznych np. podczas obrotu kamery), natomiast dwuwymiarowe postacie poruszają się po świecie 3D, co niewątpliwie jest dosyć interesującą koncepcją.

Na razie o samym tytule wiadomo stosunkowo niewiele. Omawiana produkcja ma przede wszystkim umożliwić graczom realny wpływ na toczącą się historię. Każda decyzja podjęta podczas rozwiązywania określonych zadań, ma mieć swoje odzwierciedlenie w rozgrywanych na ekranie wydarzeniach. Natomiast steampunkowa otoczka ma nadać produkcji dodatkowego smaczku, co zresztą możecie ocenić sami, oglądając umieszczony wyżej screen.