Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 20:29

autor: Renox

The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana

Niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało właśnie swoją nową grę przygodową utrzymaną w steampunkowym klimacie - The Devil’s Men. To już druga gra ogłoszona przez wspomnianego producenta w czasie trwania tegorocznej edycji targów E3.

Gra wydana zostanie wiosną 2015 roku na PC i Mac - The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana - wiadomość - 2014-06-11
Gra wydana zostanie wiosną 2015 roku na PC i Mac

Niedawno pisaliśmy na łamach naszego serwisu o zapowiedzi Blackguards 2 – kontynuacji turowego RPG-a wydanego w styczniu tego roku, przygotowanego przez ekipę ze studia Deadalic. Okazuje się, że wspomniani producenci przygotowali na okres tegorocznej edycji targów E3 coś jeszcze. Właśnie ogłosili oni swoją kolejną produkcję – przygodówkę o nazwie The Devil’s Men, tworzoną z myślą o komputerach PC oraz Mac, mającą ukazać się na rynku wiosną 2015 roku.

W grze przeniesiemy się do wiktoriańskiej Anglii, do roku 1871. Teatrem naszych działań będzie spokojne, nadmorskie miasteczko (niegdyś słynne z uwagi na odbywające się tam wystawy), w którym doszło do serii zagadkowych morderstw. Ślady zbrodni wskazują na miejsce ukrywania się grupy wyrzutków znanych jako „The Colony”. W tym mało gościnnym miejscu spotykamy Adelaide Spektor – główną, 20-letnią bohaterkę gry, porzuconą przez Karola Spektora, ojca, próbującą przeżyć samotnie na ulicy w otoczeniu przestępczego półświatka i żyjącą w strachu o własne życie ze względu na wyżej wspomniany gang.

Młoda bohaterka staje się świadkiem zabójstwa starego przyjaciela swojego taty. Zauważa w tym szansę na odnalezienie rodzica i powrót do utraconego statusu społecznego. Pomóc jej w podjęciu tropu może tylko Emily – dwukrotna morderczyni. Kobiety uwikłane zostają w spisek pewnej grupy naukowców, którzy już dawno zatracili granicę między światem materialnym a duchowym, i teraz giną jeden po drugim w tajemniczych okolicznościach.

The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana - ilustracja #2

Autorzy chcą, aby omawiana produkcja stanowiła świeże spojrzenie na gatunek gier przygodowych, co podkreślone ma zostać przez piękną grafikę. Deweloperzy zainwestowali w sporo efekciarskich motywów wizualnych pojawiających się w czasie rozgrywki (widocznych np. podczas obrotu kamery), natomiast dwuwymiarowe postacie poruszają się po świecie 3D, co niewątpliwie jest dosyć interesującą koncepcją.

Na razie o samym tytule wiadomo stosunkowo niewiele. Omawiana produkcja ma przede wszystkim umożliwić graczom realny wpływ na toczącą się historię. Każda decyzja podjęta podczas rozwiązywania określonych zadań, ma mieć swoje odzwierciedlenie w rozgrywanych na ekranie wydarzeniach. Natomiast steampunkowa otoczka ma nadać produkcji dodatkowego smaczku, co zresztą możecie ocenić sami, oglądając umieszczony wyżej screen.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.