Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 20:00

Warhammer 40K: Eternal Crusade – wczesny dostęp, model płatności i inne informacje z E3

Studio Behaviour Interactive ujawniło garść informacji na temat gry MMORPG Warhammer 40K: Eternal Crusade. Najciekawsza spośród nich to ta, że obowiązujący nas model płatności zostanie uzależniony od frakcji, za którą się opowiemy. Omawiany tytuł stanie się dostępny we wczesnej wersji w styczniu 2015 roku.

Warhammer 40K: Eternal Crusade w skrócie:
  • Producent: Behaviour Interactive
  • Gatunek: zręcznościowe MMORPG w realiach science-fiction (Warhammer 40,000)
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: jesień 2015?

Dzięki serwisowi Polygon poznaliśmy sporo informacji na temat gry Warhammer 40K: Eternal Crusade – MMORPG w popularnym świecie science-fiction, które jest dziełem studia Behaviour Interactive. 25 czerwca wystartuje sprzedaż pakietów Founders Pack, które zagwarantują nam możliwość uczestnictwa w zabawie we wczesnym stadium rozwoju produkcji. Dostępnych będzie parę wariantów zestawów, różniących się dodatkami wchodzącymi w ich skład (m.in. skórki, tytuły, przedmioty, zasoby, a nawet pojazdy). Pierwsza okazja do zagrania nadarzy się tej jesieni, lecz będą to wtedy jeszcze tylko weekendowe sesje. Wczesny dostęp z prawdziwego zdarzenia rozpocznie się w styczniu przyszłego roku. Więcej informacji na temat cen pakietów itp. poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

MMORPG w realiach Warhammera Fantasy - Age of Reckoning - przetrwało pięć lat z okładem. Czy Eternal Crusade ma przed sobą dłuższe życie?

Ponadto Polygon przyniósł nam informacje na temat systemu monetyzacji, jaki zastosuje Behaviour Interactive. Co ciekawe, model płatności zostanie uzależniony od frakcji wybranej przez gracza. Zwolennicy Kosmicznych Marines mogą oczekiwać rozwiązań zbliżonych do tych zastosowanych w Guild Wars 2 – przyjdzie im raz zapłacić za grę, aby móc cieszyć się nią bez ograniczeń – natomiast stronnicy orków otrzymają produkt oparty na systemie free-to-play. Skąd taki pomysł? Deweloper zdecydował się na niego, aby wprowadzić równowagę do wirtualnego świata – z przeprowadzonej ankiety wynikło bowiem, że aż 40 procent graczy ma zamiar zasilić szeregi Marines. Innym argumentem przemawiającym za wspomnianym rozwiązaniem był fakt, że w opinii twórców użytkownicy gier free-to-play swoim podejściem do zabawy często przypominają to, jak zachowują się orkowie z Warhammera 40,000. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała sytuacja z pozostałymi grywalnymi rasami (Eldarami i Kosmicznymi Marines Chaosu) oraz z graczami, którzy chcieliby sprobówać zmagań pod sztandarem różnych stron konfliktu.

Przy okazji poznaliśmy też kilka faktów na temat rozgrywki w Eternal Crusade:

  • Każda z czterech ras będzie cechowała się odmiennym stylem walki.
  • Starcia będą miały zręcznościowy charakter, oferując możliwość wykonywania bloków, kopniaków, przewrotów, odskoków etc.
  • Rozgrywka skupi się na zmaganiach PvP, lecz nie zabraknie także podziemnych instancji typu PvE.
  • Światem gry będzie planeta Arkhona, podzielona na parę wielkich kontynentów. Przemierzenie jednej takiej masy lądu na wskroś ma zająć blisko godzinę (o ile będzie się biegło w linii prostej).
  • Zmagania między czterema rasami zostaną wzbogacone o otoczkę fabularną, która będzie dziełem Grahama McNeilla, brytyjskiego autora powieści osadzonych w realiach Warhammera 40,000 i Warhammera Fantasy.

Premiera finalnej wersji gry Warhammer 40K: Eternal Crusade nastąpi prawdopodobnie przed końcem 2015 roku. Na Wieczną Krucjatę wyruszą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej