Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 18:47

Battlefield Hardline – nieoficjalne zapisy rozgrywki z wersji beta

W sieci pojawiły się nieoficjalne zapisy rozgrywki z gry Battlefield Hardline w wersji beta, która stała się dostępna przedwczoraj, podczas konferencji firmy Electronic Arts na targach E3 2014. Przypomnijmy, że mamy do czynienia z testami wieloosobowego trybu Heist, dostępnego dla posiadaczy PC i PS4.

Battlefield Hardline w skrócie:
  • Producent: Visceral Games (Dead Space)
  • Gatunek: FPS o zmaganiach policjantów z przestępcami
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 21 października 2014

Choć konferencja firmy Electronic Arts była jednym z pierwszych wydarzeń tegorocznej edycji targów E3, już w jej trakcie część posiadaczy komputerów osobistych i konsol PlayStation 4 przestała śledzić rozwój wypadków w Los Angeles, by zdążyć uzyskać klucz do zamkniętych beta testów gry Battlefield Hardline, które wystartowały właśnie podczas wystąpienia „elektroników”. A ponieważ testerzy nie zostali obarczeni klauzulą poufności, kwestią czasu było, aż w sieci zaczną pojawiać się nieoficjalne zapisy rozgrywki z dzieła studia Visceral Games. Powyżej prezentujemy trzy spośród wielu udostępnionych filmów – z wersji na PC i PS4 oraz z obu oferowanych trybów zabawy: Heist i Blood Money. Zabawa toczy się na miejskiej mapie High Tension.

W odróżnieniu od poprzednich odsłon, w Battlefield Hardline skorzystamy z pojazdów o mniej bojowym charakterze.

Przypomnijmy, że w pierwszej z wymienionych form rozgrywki jedna drużyna graczy (przestępcy) musi zdobyć łup i przedostać się z nim do bezpiecznej kryjówki, podczas gdy druga (policjanci) ma za zadanie przeszkodzić w niecnym procederze. Z kolei Blood Money to rodzaj wyścigu, w którym oba zespoły starają się zabezpieczyć stos plików z banknotami, zanim zrobi to przeciwnik.

Jak dowiedzieliśmy się na krótko przed targami E3, Battlefield Hardline zadebiutuje 21 października bieżącego roku (w Polsce trzy dni później). Zabawa w policjantów i złodziei w wydaniu „elektroników” stanie się udziałem posiadaczy komputerów osobistych oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej