Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 czerwca 2014, 16:16

autor: Piotr Doroń

Angry Birds Epic – mobilne RPG zadebiutuje w czwartek, czyli 12 czerwca

Studio Rovio ujawniło termin premiery gry Angry Birds Epic – pierwszej odsłony serii o Wściekłych Ptakach reprezentującej gatunek RPG. Tytuł zagości na smartfonach i tabletach z systemami iOS lub Android 12 czerwca. Będzie go można pobrać za darmo, w modelu free-to-play.

Oficjalna premiera Angry Birds Epic, pierwszego RPG-a w dorobku studia Rovio, była zapowiadana na tegoroczną wiosnę i gdy wydawało się, że ostatecznie nie uda się zrealizować tego terminu, fiński producent ogłosił, że debiut gry odbędzie się 12 czerwca. Produkcja zostanie wydana w modelu free-to-play w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS lub Android. W nieco późniejszym czasie trafi również na smartfony z Windows Phone 8.

Warto zauważyć, że Angry Birds Epic od blisko trzech miesięcy mogą pobierać posiadacze iPhone’ów i iPadów mieszkający w Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii. Soft-launch w wymienionych krajach miał na celu przetestowanie gry i wprowadzenie do niej ewentualnych poprawek, tak aby w dniu oficjalnej premiery cały świat mógł sprawdzić w akcji maksymalnie dopieszczoną wersję gry. Czy tak będzie w rzeczywistości, dowiemy się w najbliższy czwartek. Pierwsze opinie recenzentów i graczy sugerują jednak, że Rovio stworzyło grę obszerną, wciągającą i dopracowaną, więc szansa na realizację założeń jest spora.

Czym jest Angry Birds Epic? To turowa gra RPG utrzymana w klimatach średniowiecznych, z własną, pełną humoru fabułą i rozwiniętym systemem craftingu, który pozwala tworzyć i ulepszać różne przedmioty, takie jak mikstury, bronie oraz zbroje. Akcja gry rozgrywa się na Świńskiej Wyspie, na której nie brakuje atrakcji. Co prawda, rozgrywka sprowadza się przede wszystkim to uczestnictwa w kolejnych bitwach, ale system walki jest podobno na tyle satysfakcjonujący, że trudno tu o nudę.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o najnowszej aktualizacji do Angry Birds Space. Motywem przewodnim update’u zatytułowanego Beak Impact są asteroidy, w których wszędobylskie świnie upatrują źródła bezcennych minerałów. Aktualizacja wprowadza 40 poziomów, kilka sekretów związanych z NASA oraz nowego ptaka, Mighty Buzzarda. W akcji mogą ją sprawdzić zarówno użytkownicy iOS, jak i Android.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej