Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 21:00

autor: Michał Kułakowski

Riot Games wyklucza powstanie League of Legends 2

Deweloperzy League of Legends zapewnili, że nie mają zamiaru opublikować drugiej odsłony swojego dzieła, które pozostaje jedną z najpopularniejszych sieciowych gier świata. Przez "kolejne dekady" planują za to wspierać produkcję nowymi patchami oraz dodatkami tak, by była ona cały czas atrakcyjna dla graczy.

Twórcy gwarantują, że jeszcze przez wiele lat będą pracować nad nową zawartością oraz poprawkami

Nikomu kto choć przez chwile miał do czynienia z pecetowym rynkiem gier online nie trzeba chyba przedstawiać League of Legends. Ta wydana w 2009 gra szturmem zdobyła serca i umysły milionów graczy na całym świecie i praktycznie samodzielnie przyczyniła się do niesamowitej popularności gatunku MOBA, której szczyt obserwujemy w tej chwili. Obecnie baza aktywnych użytkowników LoL sięga 30 milionów osób i w przeciągu ostatnich dwóch lat uległa podwojeniu.

Deweloperzy tytułu z amerykańskiego studia Riot Games nie chcą zmarnować tego ogromnego potencjału. W rozmowie z serwisem Polygon zapewnili, że mają zamiar wspierać swoje dzieło przez „najbliższe dekady” i nie planują produkcji League of Legends 2. Wypowiedź związana jest z ogłoszoną niedawno dużą altualizacją gry, modyfikującą jej oprawę graficzną oraz szereg różnych opcji.

Aby podkreślić przywiązanie do idei ciągłego udoskonalania tytułu, jeden z twórców stwierdził nawet, że chciałby aby jego przyszłe praprawnuki miały szansę zagrać w LoL podobnie jak on teraz. Jeżeli producenci będą wciąż wspierać e-sportową społeczność, która wyrosła wokół gry, niewykluczone, że w jakieś formie przetrwa ona jeszcze wiele owocnych lat. Kto więc wie, być może w 2100 roku będziemy mogli wciąż uruchomić LoL-a i pobawić się ze znajomymi? W trakcie wywiadu, autorzy nie wykluczyli również opublikowania jakieś zupełnie nowej gry, reprezentującej oryginalną i całkiem świeżą markę. W tej kwestii jednak nic nie jest jeszcze pewne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry League of Legends
  2. Poradnik do League of Legends dla początkujących