Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Devil's Men (PC)

The Devil's Men PC

The Devil’s Men to przygodówka typu point-and-click od studia Daedalic Entertainment (Blackguards, seria Deponia).

Przygodowe | steampunk | point-and-click | 2.5D

PC Windows
Okładka The Devil's Men (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Devil’s Men to reprezentant gatunku gier przygodowych typu point-and-click. Za jego powstanie odpowiada niemieckie studio Daedalic Entertainment, znane również z przygodowej serii Deponia i cRPG-owego cyklu Blackguards.

Akcja gry została osadzona w steampunkowych realiach wiktoriańskiej Anglii – opowieść ma miejsce w pewnym nadmorskim miasteczku i toczy się w roku 1871. Wcielamy się w Adelaide Spektor, 20-letnią kobietę, która od czasu, kiedy została porzucona przez ojca, Karola Spektora, stara się przeżyć na ulicy, obracając się w przestępczym półświatku. Pewnego dnia wspomnianą mieściną wstrząsa seria zagadkowych morderstw. Bohaterka staje się świadkiem zabójstwa starego przyjaciela rodziny – upatruje w tym szansy na odnalezienie straconego rodzica i ponowne wspięcie się na wyżyny społeczne.

Zadanie nie jest jednak tak łatwe do zrealizowania, jak mogłoby się wydawać. Aby osiągnąć cel, Adelaide musi połączyć siły z Emily, dwukrotną morderczynią. Kobiety nawiązują trudną relację, której spoiwem staje się wplątanie obu bohaterek w spisek pewnej grupy naukowców – tytułowych „ludzi diabła”. Kiedy okazuje się, że owi uczeni stanowią klucz od odnalezienia Karola Spektora, nagle zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach.

Jak przystało na grę typu point-and-click, The Devil’s Men obfituje w eksplorację i rozwiązywanie zagadek, jednak nie brakuje w niej także innych elementów. Twórcy położyli nacisk zwłaszcza na pozostawienie graczowi swobody w podejmowaniu decyzji co do sposobu radzenia sobie z wyzwaniami, jako że różne wybory mogą kształtować fabułę w odmienny sposób.

Warto też zwrócić uwagę na oprawę graficzną dzieła studia Daedalic Entertainment. Jest ona o tyle interesująca, że twórcy umieścili dwuwymiarowe postacie w otoczeniu wykonanym w trzech wymiarach, a całości sfery wizualnej nadano bardzo estetyczny, rysunkowy charakter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Devil's Men

12+

The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana
The Devil’s Men – steampunkowa przygodówka od Daedalic zapowiedziana

wiadomość11 czerwca 2014

Niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało właśnie swoją nową grę przygodową utrzymaną w steampunkowym klimacie - The Devil’s Men. To już druga gra ogłoszona przez wspomnianego producenta w czasie trwania tegorocznej edycji targów E3.