Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2014, 13:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Blackguards - przetestuj demo turowej RPG studia Daedalic Entertainment

Fani turowych gier RPG mają nowe powody do radości, bowiem firma Daedalic Entertainment udostępniła wersję demonstracyjną swojej nowej produkcji. Dzięki niej można przed zakupem sprawdzić pierwszy rozdział tytułu, którego przejście zajmie kilka godzin. Dodatkowo zapisane stany gry z dema będzie się dało wykorzystać w pełnej wersji.

Niemieckie studio Daedalic Entertainment, specjalizujące się w klasycznych grach przygodowych (serie The Whispered World, Deponia czy też The Night of the Rabbit), udostępniło wersję demonstracyjną swojej pierwszej produkcji z gatunku RPG - Blackguards. Demo pobierzecie bezpośrednio z naszego serwera i sprawdzicie dzięki niemu pierwszy z pięciu rozdziałów. Dodatkowo, jeżeli spodoba Wam się rozgrywka, to zapisany stan gry będziecie mogli wykorzystać w pełnej wersji, która zadebiutuje na rynku 24 stycznia, w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach osobistych (Windows i Mac OS). Tytuł jednak od kilku miesięcy jest dostępny w sprzedaży w ramach Steam Early Access, w cenie 24,99 euro (około 104 zł), dzięki czemu najwięksi fani firmy od listopada 2013 roku mogą cieszyć wypuszczanymi co kilka tygodni fragmentami turowej RPG.

Blackguards to pierwsza turowa gra RPG studia Daedalic Entertainment. - Blackguards - przetestuj demo turowej RPG studia Daedalic Entertainment - wiadomość - 2014-01-22
Blackguards to pierwsza turowa gra RPG studia Daedalic Entertainment.
Blackguards w skrócie:
  • Turowa gra RPG od studia Daedalic Entertainment
  • Pozwala pokierować losami (anty)bohaterów, którzy muszą uratować świat przed zagładą
  • Gra dostępna w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam, premiera pełnej wersji odbędzie się za dwa dni

Blackguards to pierwsza turowa gra RPG w dorobku studia Daedalic Entertainment. Jej akcja rozgrywa się w fantastycznej, mrocznej krainie Aventuria, znanej z gry fabularnej Das Schwarze Auge (The Dark Eye). Gracz kieruje losami drużyny bohaterów, będących ostatnią nadzieją świata. Nie są to jednak herosi znani z bajek dla dzieci, lecz wyrzutkowie i kryminaliści postawieni w takiej, a nie innej sytuacji.

Tytuł oferuje kilka klas postaci, w tym wojownika, maga oraz łowcę, których umiejętności można modyfikować i udoskonalać w czasie zabawy. Finalna wersja gry zapewni około 40 godzin czystego gameplaya, podczas którego stoczymy wymagające walki na 180 mapach. By lepiej poznać ten projekt, warto obejrzeć poniższy materiał wideo przygotowany przez ekipę tvgry.pl i oczywiście sprawdzić demo.

Blackguards - przetestuj demo turowej RPG studia Daedalic Entertainment - ilustracja #3Studio Daedalic Entertainment obecnie pracuje także nad grą Silence: The Whispered World 2 – bezpośrednią kontynuacją pierwszej części popularnej przygodówki z 2009 roku. Gracz wcieli się w niej w szesnastoletniego chłopaka Noah, który wyruszył do świata snów Silence, w poszukiwaniu swojej zaginionej, młodszej siostry. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.