Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Night of the Rabbit (PC)
OkładkaThe Night of the Rabbit (PC)

The Night of the Rabbit PC

The Rabbit's Apprentice

The Night of the Rabbit to opracowana przez firmę Daedalic kreskówkowa przygodówka. Gra opowiada historię chłopca, który zostaje uczniem słynnego czarodzieja. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D

The Night of the Rabbit Premiera PC

29maja2013

pudełko PL

14lutego2014

producent: Daedalic Entertainment wydawca: Daedalic Entertainment wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Night of the Rabbit

Deponia

Chaos on Deponia

Silence

The Night of the Rabbit to gra przygodowa opracowana przez specjalizującą się w tym gatunku firmę Daedalic. Całość zaprojektował Matthias Kempke, który znany jest głównie jako twórca doskonałej serii What Makes You Tick?.

Gra opowiada historię marzącego o poznaniu arkanów magii dwunastoletniego chłopca imieniem Jerry Hazelnut (w polskiej wersji - Jerzyk Orzech). Pod koniec wakacji poznaje on Markiza de Hoto – czarodzieja, który zgadza się przyjąć Jerrego na ucznia. Markiz nie jest jednak zwykłym magiem. De Hoto ma postać człekokształtnego białego królika rozmiarami dorównującego dorosłemu mężczyźnie. Co więcej, mieszka on w krainie Mousewood (pol. Mysibór), gdzie magia jest zarówno powszechna, jak i śmiertelnie niebezpieczna. Szybko okazuje się, że Jerry nie jest zwykłym chłopcem i nie został wybrany przez przypadek. Zamiast tego chłopiec ma odegrać kluczową rolę w starciu z dowodzonymi przez Wielkiego Zaroffa siłami zła, chcącymi rozerwać na strzępy gobelin rzeczywistości. Nim Jerry stanie się wybrańcem, którego potrzebuje świat, będzie wpierw musiał zmierzyć się ze swoim największym strachem i poznać sekrety magii. W tym celu będzie musiał odszukać przejścia do innych wymiarów, a ich mieszkańcy nauczą go nowych zaklęć.

The Night of the Rabbit jest klasyczną przygodówką z interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzamy zatem na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę wzbogaca system magii. Wraz z rozwijaniem się opowieści Jerry poznaje regularnie nowe zaklęcia, które pomagają mu w osiąganiu celów. Przykładowo, dostępny jest czar pozwalający porozmawiać z posągami i zapytać je o to, czego ostatnio były świadkami.

Podobnie jak kilka ostatnich gier Daedalic The Night of the Rabbit posiada przepiękną ręcznie malowaną grafikę 2D w wysokiej rozdzielczości i w trakcie zabawy gracze mają wrażenie oglądania wysoko budżetowego filmu animowanego.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

The Night of the Rabbit cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Night of the Rabbit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Night of the Rabbit Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8