Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2013, 14:05

autor: Góral

Silence: The Whispered World 2 pojawi się w 2014 roku

Firma Daedalic Entertainment zapowiedziała na przyszły rok grę przygodową Silence: The Whispered World 2, przy okazji publikując jej pierwszy zwiastun. Będzie to kontynuacja popularnej produkcji z 2009 roku.

Niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało grę Silence – The Whispered World 2 – kontynuację przygodówki The Whispered World z 2009 roku. Niestety ujawniono jedynie kilka informacji oraz opublikowano poniższy zwiastun.

Silence – The Whispered World 2 w skrócie:
  • Kontynuacja gry przygodowej z 2009 roku
  • Akcja produkcji rozegra się w świecie Silence, w którym nastolatek Noah poszukuje swojej młodszej siostry
  • Tytuł ukaże się w 2014 roku na komputerach PC

Produkcja ukaże się na komputerach osobistych w 2014 roku i w odróżnieniu od poprzedniczki, zaoferuje w pełni trójwymiarowe środowisko gry. Historia opowie o nastolatku Noah, który stracił swoją młodszą siostrę Renie i teraz zamierza ją odnaleźć w świecie snów Silence. Jego przygoda ma być poruszająca i pełna tajemnic.

Obecnie to wszystko, co wiemy na temat Silence – The Whispered World 2. Można jednak przypuszczać, że szykuje się nie lada gratka dla fanów tego typu produkcji. Firma Daedalic Entertainment w 2013 roku zanotowała bardzo dobry okres, wydając takie tytuły jak Goodbye Deponia, Memoria i The Night of the Rabbit. Warto także wspomnieć, że studio obecnie pracuje także nad swoją pierwszą produkcją z gatunku RPG - Blackguards, która dostępna jest obecnie w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam. Obejrzycie ją w akcji na poniższym materiale wideo, przygotowanym przez Heda z tvgry.pl.

Silence – The Whispered World 2 zapowiedziane. Kontynuacja popularnej przygodówki ukaże się w przyszłym roku - ilustracja #1The Whispered World to klasyczna gra przygodowa typu point and click, przygotowana przez studio Daedalic Entertainment. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie Silence i opowiada o przygodzie smutnego, dwunastoletniego klauna Sadwicka. Tytuł swego czasu zebrał pozytywne recenzje, osiągając w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 70 punktów.