Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2013, 13:58

Framed – logiczna gra w klimacie noir zadebiutuje w 2014 roku

Gra logiczna Framed, tworzona przez małe australijskie studio Loveshack Entertainment, otrzymała właśnie pierwszy trailer, w którym poznajemy oryginalną mechanikę rozgrywki. Produkcji należy spodziewać się w przyszłym roku.

FRAMED W SKRÓCIE:
  • Framed to logiczna gra w klimacie noir.
  • Rozgrywka polega na przestawianiu puzzli w taki sposób, aby osiągnąć główny cel – bezpiecznie uciec przed policją.
  • Gra zadebiutuje w 2014 roku.

W opublikowanym właśnie trailerze ujawnione zostały bliższe szczegóły na temat Framed, interesującej produkcji australijskiego studia Loveshack Entertainment. Premiera gry logicznej na komputery PC i tablety, wstępnie zaplanowana na 2013 roku, została ostatecznie zapowiedziana na rok przyszły.

Framed to niezależna gra logiczna, utrzymana w miłej dla oka komiksowej oprawie. W produkcji przyjdzie nam kierować poczynaniami człowieka uciekającego przed policją, a jej klimat przywołuje na myśl kryminały noir. Taką konwencję dobrze tłumaczy fakt, że australijscy deweloperzy przyznają się do inspiracji twórczością autora klasycznych filmowych thrillerów – Alfreda Hitchcocka.

Przestawianie puzzli jest proste i intuicyjne. - Framed – logiczna gra w klimacie noir zadebiutuje w 2014 roku - wiadomość - 2013-12-12
Przestawianie puzzli jest proste i intuicyjne.

Rozgrywka we Framed polega na przestawianiu puzzli w sposób, który pozwoli bohaterowi bez szwanku uciec przed ścigającymi go stróżami prawa. Zabawa przypomina tworzenie komiksu z gotowych szablonów i łączy w sobie elementy zręcznościowe z logicznymi. Z trailera i screenów można wywnioskować, że w grze pojawi się także bohaterka, ale szczegóły poznamy zapewne później.

Warto dodać, że produkcja powstała dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzieliła studiu rządowa instytucja australijskiego państwa – Screen Australia. W ramach szerszego programu przekazano 2,6 miliona dolarów w ręce różnych studiów deweloperskich, współfinansując w ten sposób m.in. Framed. Loveshack Entertainment zdobyło także dofinansowanie od Film Victoria, instytucji australijskiego stanu Wiktoria.