Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2013, 13:58

Framed – logiczna gra w klimacie noir zadebiutuje w 2014 roku

Gra logiczna Framed, tworzona przez małe australijskie studio Loveshack Entertainment, otrzymała właśnie pierwszy trailer, w którym poznajemy oryginalną mechanikę rozgrywki. Produkcji należy spodziewać się w przyszłym roku.

FRAMED W SKRÓCIE:
  • Framed to logiczna gra w klimacie noir.
  • Rozgrywka polega na przestawianiu puzzli w taki sposób, aby osiągnąć główny cel – bezpiecznie uciec przed policją.
  • Gra zadebiutuje w 2014 roku.

W opublikowanym właśnie trailerze ujawnione zostały bliższe szczegóły na temat Framed, interesującej produkcji australijskiego studia Loveshack Entertainment. Premiera gry logicznej na komputery PC i tablety, wstępnie zaplanowana na 2013 roku, została ostatecznie zapowiedziana na rok przyszły.

Framed to niezależna gra logiczna, utrzymana w miłej dla oka komiksowej oprawie. W produkcji przyjdzie nam kierować poczynaniami człowieka uciekającego przed policją, a jej klimat przywołuje na myśl kryminały noir. Taką konwencję dobrze tłumaczy fakt, że australijscy deweloperzy przyznają się do inspiracji twórczością autora klasycznych filmowych thrillerów – Alfreda Hitchcocka.

Przestawianie puzzli jest proste i intuicyjne. - Framed – logiczna gra w klimacie noir zadebiutuje w 2014 roku - wiadomość - 2013-12-12
Przestawianie puzzli jest proste i intuicyjne.

Rozgrywka we Framed polega na przestawianiu puzzli w sposób, który pozwoli bohaterowi bez szwanku uciec przed ścigającymi go stróżami prawa. Zabawa przypomina tworzenie komiksu z gotowych szablonów i łączy w sobie elementy zręcznościowe z logicznymi. Z trailera i screenów można wywnioskować, że w grze pojawi się także bohaterka, ale szczegóły poznamy zapewne później.

Warto dodać, że produkcja powstała dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udzieliła studiu rządowa instytucja australijskiego państwa – Screen Australia. W ramach szerszego programu przekazano 2,6 miliona dolarów w ręce różnych studiów deweloperskich, współfinansując w ten sposób m.in. Framed. Loveshack Entertainment zdobyło także dofinansowanie od Film Victoria, instytucji australijskiego stanu Wiktoria.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.