Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2013, 13:47

autor: luckie

Grand Theft Auto Online doczekało się kreatora deathmatchów i wyścigów

Fani Grand Theft Auto Online mogą samodzielnie tworzyć własne deathmatche i wyścigi. Zapowiadany kreator zawartości pojawił się w grze w ramach aktualizacji 1.07, która wprowadziła również szereg innych poprawek.

Od teraz możesz rzucić wyzwanie rywalom na własnych warunkach - Grand Theft Auto Online doczekało się kreatora deathmatchów i wyścigów - wiadomość - 2013-12-12
Od teraz możesz rzucić wyzwanie rywalom na własnych warunkach
Kreator do Grand Theft Auto Online
  1. Edytor w wersji beta pojawił się na PS3 i X360 w patchu 1.07
  2. Możliwość tworzenia deathmatchów oraz wyścigów
  3. Do publikowania meczów wymagane jest konto w Social Club
  4. Najlepsze dzieła graczy będą wyróżniane przez twórców

Grand Theft Auto Online otrzymało obiecany kreator poziomów w wersji beta. Najnowsza aktualizacja do gry wprowadza możliwość tworzenia własnych deathmatchów oraz wyścigów. Edytor znajdziemy w zakładce ‘Online’, do której dostęp da się uzyskać w menu pauzy. Firma Rockstar Games zaleca, aby każdy, kto chce zabawić się w moddera, najpierw zapoznał się z krótkim wprowadzeniem.

Tworząc deathmatch (każdy na każdego lub starcie drużynowe), gracze mogą zdecydować o wszystkich panujących w nim zasadach. Areną walk może być dowolne miejsce w Los Santos i jego okolicach, które dodatkowo da się upstrzyć wybranymi elementami otoczenia (kontenerami, rampami itp.), a także dowolnymi pojazdami i rodzajami broni.

Rozstawienie broni, punktów startowych i miejsc odradzania należeć ma do gracza - Grand Theft Auto Online doczekało się kreatora deathmatchów i wyścigów - wiadomość - 2013-12-12
Rozstawienie broni, punktów startowych i miejsc odradzania należeć ma do gracza

Podobnie rzecz wygląda przy organizowaniu własnych wyścigów (okrążenia lub sprinty). Rywalizacja może toczyć się na lądzie, wodzie lub w powietrzu. Od gracza zależy też, gdzie mają się odbywać zawody, co znajdzie się na trasie, w jakich pojazdach wystartują uczestnicy i ilu ich będzie.

Zanim podzielimy się swoim dziełem z innymi graczami, będziemy musieli przetestować świeżo stworzony deatchmatch lub wyścig przeciwko sztucznej inteligencji. Opublikowane mecze trafią do bieżącej sesji gry, a także na stronę Social Club (niezbędne jest posiadanie konta w usłudze). Najlepsze z nich mogą otrzymać rekomendację Rockstara. Z czasem kreator zostanie rozszerzony o kolejne warianty rozgrywki.

Ponadto patch 1.07 zawiera kilka innych poprawek do trybu fabularnego Grand Theft Auto V, jak i do samego Grand Theft Auto Online – m.in. możliwość biegania w mieszkaniu, nagrody pieniężne dostosowywane do poziomu trudności misji itd. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

  1. Recenzja GTA Online – multiplayer z potencjałem
  2. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto Online