Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 08:59

autor: Luc

Steam – najnowsza aktualizacja dodaje możliwość streamowania i licznik FPS

Testowana od pewnego czasu usługa Steam Broadcasting oraz wbudowany licznik FPS zostały udostępnione wszystkim graczom. Od teraz użytkownicy platformy mogą transmitować rozgrywkę oraz śledzić ilość klatek na sekundę bez dodatkowego oprogramowania.

Rozgrywkę obejrzymy z poziomu klienta za pomocą kilku kliknięć. - Steam – najnowsza aktualizacja dodaje możliwość streamowania i licznik FPS - wiadomość - 2015-01-20
Rozgrywkę obejrzymy z poziomu klienta za pomocą kilku kliknięć.

O rozpoczęciu testów usługi Steam Broadcasting informowaliśmy już wcześniej, podobnie jak w przypadku wstępnych prac nad licznikiem klatek na sekundę. Obie funkcje zostały dodane do klienta Steam w wersji beta kilka tygodni temu, dopiero teraz postanowiono jednak o dołączeniu ich do ogólnodostępnej aktualizacji. Do tej pory transmitowanie rozgrywki wymagało od gracza korzystania z dodatkowego oprogramowania lub serwisów pokroju Twitch.tv bądź Ustream – od teraz nasi znajomi mogą podejrzeć jak radzimy sobie podczas zabawy. W usłudze odblokowano także czat, dzięki czemu na bieżąco skomentujemy czyjeś poczynania. Oglądalność można oczywiście ograniczyć lub zablokować z poziomu opcji prywatności.

Licznik klatek na sekundę włączymy z poziomu ustawień „W grze”. - Steam – najnowsza aktualizacja dodaje możliwość streamowania i licznik FPS - wiadomość - 2015-01-20
Licznik klatek na sekundę włączymy z poziomu ustawień „W grze”.

Dodany licznik FPS to nic innego jak opcja umożliwiająca śledzenie ilości klatek na sekundę wyświetlanych podczas grania w wybrany tytuł. Funkcja to ułatwia kontrolę nad płynnością wyświetlanego obrazu oraz ewentualne dostosowywanie na tej podstawie parametrów graficznych. Aby skorzystać z licznika, wystarczy odhaczyć odpowiednią komendę w ustawieniach klienta Steam.

Najnowsza aktualizacja pobiera się u wszystkich użytkowników automatycznie i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Pełną listę zmian możecie znaleźć pod tym adresem.

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.