Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 stycznia 2015, 10:19

autor: Góral

Najnowsza beta klienta Steam oferuje licznik FPS

Firma Valve wprowadziła do Steama kolejną ciekawą funkcję. Tym razem osoby biorące udział w beta testach aktualizacji klienta, mogą włączyć licznik FPS, pozwalający na bieżąco monitorować liczbę wyświetlanych w grach klatek animacji.

Wersja beta klienta Steam oferuje licznik FPS - ilustracja #1

Platforma Steam cały czas jest rozwijana jest o nowe elementy. W ostatnim czasie wprowadzono m.in. Discovery Update, które przemodelowało stronę główną oraz udostępniło różne opcje pozwalające na spersonalizowanie sklepu. W zeszłym miesiącu uruchomiono wersję beta usługi Steam Broadcasting (strumieniowanie rozgrywki), a teraz przyszedł czas na kolejną nowinkę. Tym razem postanowiono ułatwić życie osobom pragnącym monitorować w grach liczbę klatek animacji. Wcześniej, by sprawdzić ten element trzeba było instalować zewnętrzny program, np. popularnego Frapsa. Teraz wystarczy wykonać kilka prostych kroków, by uzyskać ten sam efekt przy pomocy Steama.

By włączyć opcję, wystarczy wejść w ustawienia klienta, udać się do zakładki „W grze” i zaznaczyć komendę „Show in-game frames/sec (FPS)”. Odpowiedni licznik powinien pojawić się podczas gry w lewym górnym rogu ekranu. Pamiętajcie także, że nowa funkcja obecnie jest dostępna tylko dla osób biorących udział w beta testach programu, do których dołączycie wchodząc w ustawieniach w zakładkę „Konto” i zapisując się w „Udział w testach beta”.

Steam to platforma cyfrowej dystrybucji, posiadająca szereg różnych funkcji. Podstawową jest sklep z grami komputerowymi, ale to nie wszystko. Usługa oferuje również rozmaite elementy społecznościowe, możliwość zdobywania kart kolekcjonerskich i osiągnięć w wielu produkcjach, strumieniowania rozgrywki itd. Poza tym wszystkim, Steam służy też jako system DRM.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.