Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2014, 10:37

autor: Draug

Steam Broadcasting – Valve rzuca rękawicę Twitch.tv

Firma Valve Software uruchomiła usługę Steam Broadcasting na swojej platformie dystrybucji cyfrowej. Funkcja ta, działająca obecnie w wersji beta, umożliwia oglądanie rozgrywki naszych znajomych (o ile pozwalają oni na to swoimi ustawieniami prywatności).

Firma Valve Software postanowiła wykroić dla siebie kolejny kawałek branżowego tortu, rzucając wyzwanie serwisom takim jak Twitch czy Ustream. Na Steamie uruchomiona została wersja beta usługi Broadcasting, która pozwala podglądać, jak naszym znajomym idą zmagania w aktualnie uruchomionych przez nich tytułach, a nawet komentować je w okienku czatu. Nie oznacza to bynajmniej, że nasze obcowanie z grami zostanie przez to pozbawione „intymności” – nic nie stoi na przeszkodzie, by przez ustawienia prywatności zażyczyć sobie wysyłania próśb za każdym razem, gdy ktoś zechce stać się naszym widzem, lub nawet ograniczyć widownię do wybrańców, których własnoręcznie zaprosimy do oglądania. Rzecz jasna, nie zabrakło także wsparcia dla mikrofonów, więc możemy na bieżąco komentować swoje poczynania.

Czyżby Steam miał ściągnąć wszystkich tych, których odrzucił od siebie Twitch po zmianach z ostatnich miesięcy? - Steam Brodcasting – Valve rzuca rękawicę Twitch.tv - wiadomość - 2014-12-03
Czyżby Steam miał ściągnąć wszystkich tych, których odrzucił od siebie Twitch po zmianach z ostatnich miesięcy?

Jeśli podoba Wam się ta idea i chcecie wypróbować Broadcasting, uruchomcie klient Steama i przejdźcie do panelu Ustawienia, a następnie przez zakładkę Konto dołączcie do beta testów (Steam Beta Update). Po zresetowaniu aplikacji w oknie Ustawień pojawi Wam się zakładka Broadcasting (na samym dole), w której będziecie mogli dostosować wszystkie aspekty omawianej funkcji do własnych preferencji.

Należy mieć na uwadze, że usługa jest obecnie w wersji beta, więc, po pierwsze, jej dostępność może być w pewnym stopniu ograniczona i, po drugie, pewne rzeczy mogą jeszcze ulec zmianie. Na tę chwilę Broadcasting oprócz steamowego klienta wspiera przeglądarki Google Chrome i Apple Safari oraz systemy operacyjne Windows 7 i 8. Obsługa Windowsa Visty oraz Linuksów i komputerów Mac zostanie dodana z czasem.