Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2014, 10:30

King's Quest zostanie zaprezentowany na gali The Game Awards

King's Quest, nowa odsłona klasycznej serii gier przygodowych, zostanie zaprezentowana podczas gali The Game Awards w Las Vegas, w nocy z piątku na sobotę. Podczas imprezy uhonorowani zostaną także założyciele firmy Sierra Entertainment - Ken i Roberta Williams.

Seria King's Quest jednoznacznie kojarzy się ze złotą erą przygodówek w końcówce ubiegłego wieku. Od pewnego czasu wiemy jednak, że powstaje jej nowa odsłona. Pierwszy raz na produkcję studia The Odd Gentleman będziemy mogli spojrzeć już w nocy z piątku na sobotę – gra zostanie bowiem zaprezentowana na imprezie The Game Awards.

Czego – oprócz „nieco” lepszej oprawy graficznej – możemy spodziewać się po nowym King's Quest? - King's Quest zostanie zaprezentowana na gali The Game Awards - wiadomość - 2014-12-03
Czego – oprócz „nieco” lepszej oprawy graficznej – możemy spodziewać się po nowym King's Quest?
King's Quest zostanie zaprezentowana na gali The Game Awards - ilustracja #2

Ken i Roberta Williams to małżeństwo, które w 1979 roku założyło firmę On-Line Systems, przeobrażoną następnie w Sierra Entertainment – twórców takich serii jak Quest for Glory, Gabriel Knight czy King's Quest. Ten ostatni cykl nie mógłby powstać bez wkładu Roberty, która napisała scenariusz do wszystkich części. Od końcówki lat 90-tych para nie jest aktywna w branży gier komputerowych.

Informację tę przekazał za pośrednictwem swojego Twittera Geoff Keighley, twórca gali, która odbędzie się w Las Vegas. W jej trakcie uhonorowani zostaną także Ken i Roberta Williams – założyciele pionierskiego studia Sierra Entertainment, odpowiedzialnego właśnie za serię King's Quest. Co do najnowszej odsłony cyklu, możemy się spodziewać, że twórcy zaprezentują nam zwiastun lub fragment rozgrywki, ujawnionych zostanie także trochę szczegółów na temat nadchodzącej przygodówki. Tych jak dotąd znamy bardzo niewiele. The Odd Gentleman zapowiedziało, że gra skupi się na budowaniu bogatego tła fabularnego i rozwiązywaniu zagadek, nie będzie jednak całkowicie tradycyjnym point-and-clickiem. Poznaliśmy także głównych bohaterów nowej odsłony tej klasycznej serii: dobrze znanego fanom cyklu króla Grahama oraz jego wnuczkę, Gwendolyn. King's Quest ma zadebiutować w przyszłym roku, a wyda ją wskrzeszona przez Activision Blizzard w sierpniu firma Sierra.

Ostatnia odsłona serii, Mask of Eternity z 1998 roku, spotkała się z chłodnym przyjęciem ze strony fanów King's Quest. - King's Quest zostanie zaprezentowana na gali The Game Awards - wiadomość - 2014-12-03
Ostatnia odsłona serii, Mask of Eternity z 1998 roku, spotkała się z chłodnym przyjęciem ze strony fanów King's Quest.

Pierwsza odsłona gali The Game Awards, która ma zastąpić VGX, odbędzie się w Las Vegas. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 3:00 w nocy czasu polskiego. Jak zapowiada Geoff Keighley, King's Quest to nie jedyny tytuł, dla którego warto zwrócić uwagę na The Game Awards - na gali pojawi się bowiem co najmniej dwanaście premierowych materiałów z różnych gier.

  1. Oficjalna strona internetowa gali The Game Awards
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sierra Entertainment