Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2014, 10:24

autor: Adrian Werner

Dying Light - obejrzyj 14-minutowy zapis kampanii

W sieci pojawił się nowy materiał video z gry Dying Light. Filmik trwa prawie piętnaście minut i stanowi zapis wczesnych fragmentów kampanii.

Dying Light w skrócie:
  • Twórcy: Techland
  • Gatunek: gra akcji
  • Platforma docelowa: PC, XONE, PS4
  • Planowana data premiery: 27 stycznia 2015 r.

Do premiery gry Dying Light pozostały już niecałe dwa miesiące. Nic dziwnego zatem, że autorzy, czyli ludzie z polskiego studia Techland, ostatnio mocno zintensyfikowali akcję promującą swój projekt. Najnowszym tego owocem jest wykonany przez serwis IGN zapis wczesnych fragmentów kampanii. Redaktorzy wycięli początkowe segmenty fabularne i samouczek, więc filmik prezentuje niecałe piętnaście minut samej rozgrywki. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się bardzo obiecująco.

Dying Light zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Początkowo w planach były także wydania na poprzednią generację konsol, ale ostatecznie zostały one skasowane. Jako powód tej decyzji podano niedostatki techniczne tych starych platform, które powodowały, że w praktyce zrealizowanie wizji autorów byłoby niemożliwe bez poważnych cięć. Gra trafi na półki polskich sklepów 30 stycznia przyszłego roku, czyli trzy dni po premierze amerykańskiej.

Dying Light - obejrzyj 14-minutowy zapis kampanii - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Dying Light stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z poprzedniej serii studia Techland, czyli Dead Island. Ponownie otrzymamy duży otwarty świat, zapełniony po brzegi wygłodniałymi zombiakami, ale tym razem kierowany przez nas bohater będzie doświadczonym parkourowcem, co zapewni nam znacznie większą swobodę podczas eksplorowania lokacji. W trakcie dnia żywe trupy będą stosunkowo powolne i tylko w większej grupie stanowić mają prawdziwe zagrożenie. Sytuacja ta ulegnie dramatycznej zmianie wraz z nadejściem nocy, kiedy to potwory staną się sprawniejsze i bardziej agresywne, spychając tym samym gracza w rolę zwierzyny łownej.

Dying Light ma zaoferować obszerną kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz tryb kooperacyjny dla czterech osób. Nie zabraknie także opcji rywalizacji, gdzie jeden użytkownik wcieli się w potężnego zombiaka znanego jako Night Hunter i przeprowadzi inwazje na światy znajomych.

  1. Testowaliśmy tryb kooperacji w Dying Light – Mirror’s Edge, Evolve, a nawet Alan Wake w jednym
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light