Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 18:18

autor: luckie

Nowe King's Quest i Geometry Wars 3: Dimensions zapowiedziane – Sierra powraca do życia

Sierra oficjalnie wraca na rynek, jako dystrybutor gier niezależnych. W pierwszej kolejności firma wypuści nową odsłonę King’s Quest oraz Geometry Wars 3: Dimensions.

Po kilkunastu latach wreszcie doczekamy się nowej odsłony King’s Quest - Nowe King's Quest i Geometry Wars 3: Dimensions zapowiedziane – Sierra powraca do życia - wiadomość - 2014-08-12
Po kilkunastu latach wreszcie doczekamy się nowej odsłony King’s Quest

Potwierdziły się pogłoski z zeszłego tygodnia – Sierra faktycznie wznowi działalność. Firma pracująca pod okiem korporacji Activision Blizzard ma być ukierunkowana na dystrybucję produkcji niezależnych deweloperów. Na dobry początek Sierra zajmie się wydaniem dwóch gier kontynuujących znane serie: nowej odsłony King’s Quest oraz Geometry Wars 3: Dimensions. Zgodnie z przypuszczeniami, kolejna część słynnego cyklu gier przygodowych powstaje w studiu The Odd Gentlemen (m.in. The Misadventures of P.B. Winterbottom). Głównym bohaterem będzie znany fanom król Graham, opowiadający wnuczce o swoich przygodach. Nowy King’s Quest zadebiutuje w 2015 roku w usłudze Steam, Xbox Live oraz PlayStation Network – nie podano jednak dokładnych informacji odnośnie platform sprzętowych.

Z kolei kolejne Geometry Wars tworzone jest przez zespół Lucid Games, złożony z byłych członków Bizzare Creations – autorów omawianego cyklu zręcznościowych strzelanin 2D, utrzymanych w konwencji retro. Niestety, wśród nich zabraknie ojca serii, Stephena Cakebreada. W przeciwieństwie do Geometry Wars: Retro Evolved oraz Geometry Wars: Retro Evolved 2, „trójka” zaoferuje w pełni trójwymiarowe środowisko, co z pewnością wpłynie nie tylko na wygląd gry, ale i sposób rozgrywki. Tytuł ma się ukazać jeszcze w tym roku w ramach dystrybucji cyfrowej. Nie ujawniono dotąd platform docelowych, ale wydawca zdradził, że Geometry Wars 3: Dimensions trafi na więcej urządzeń niż poprzednie gry z serii.

  1. Oficjalna strona internetowa Sierra