Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 17:19

autor: Renox

Forza Horizon 2 - zwiastun prezentujący elementy społecznościowe

Firma Microsoft zaprezentowała na tegorocznej edycji targów Gamescom nowy zwiastun wyścigowej gry Forza Horizon 2. Wspomniane nagranie pozwala nie tylko obejrzeć efektowne fragmenty rozgrywki, ale również dowiedzieć się co nieco na temat aspektu społecznościowego, który we wspomnianej produkcji ma być ponoć bardzo istotny.

Społeczność w grze Forza Horizon 2 to oczko w głowie producentów. - Forza Horizon 2 - zwiastun prezentujący elementy społecznościowe - wiadomość - 2014-08-12
Społeczność w grze Forza Horizon 2 to oczko w głowie producentów.
Forza Horizon 2 w skrócie:
  • Producenci: Playground Games i Turn 10 Studios (XONE), Sumo Digital (X360)
  • Wydawca: Microsoft
  • Gatunek: wyścigi samochodowe
  • Platformy sprzętowe: X360, XOne
  • Premiera: 30 września 2014 (świat), 3 października 2014 (Polska)

Społecznościowe podejście do rozgrywki w grze Forza Horizon 2 ma być podobno niezwykle istotne. Dowiedzieliśmy się tego przy okazji prezentacji gry w czasie trwania konferencji Microsoft na tegorocznej edycji targów w niemieckiej Kolonii. Jak dotąd autorzy przede wszystkim skupiali się na prezentacji rozgrywki pod kątem samej jazdy samochodem, jednak dzisiaj zdecydowali się ujawnić za sprawą niżej umieszczonego fragmentu rozgrywki co nieco na temat kontaktu z innymi graczami. Okazuje się, że będzie to bardzo rozbudowany aspekt.

Przede wszystkim warto napisać, że w grze znajdziemy dedykowane serwery, dzięki którym z pozycji pojedynczego gracza bardzo szybko będziemy w stanie połączyć się z naszymi znajomymi i wspólnie rozpocząć multiplayerową rozgrywkę bez uciążliwego czekania. Zaimplementowana mapa umożliwi nam śledzenie pozycji innych osób, dzięki czemu wiedzieć będziemy gdzie są i co aktualnie robią. Dynamiczny sposób łączenia się z innymi posiadaczami Forza Horizon 2 pozwoli na wspólną eksplorację świata gry, organizację dynamicznych wyścigów między sobą czy łączenie się w stworzone przez siebie kluby. Autorzy obiecują brak jakichkolwiek ograniczeń w kontekście kreowania wspólnej rozgrywki z innymi graczami, twierdząc jednocześnie, że będziemy nieustannie połączeni z innymi nawet podczas zabawy singleplayerowej.

Więcej na temat społecznościowego aspektu rozgrywki i nie tylko dowiecie się z umieszonego niżej nagrania. Omawiana produkcja zadebiutuje w naszym kraju trzy dni po światowej premierze, czyli 3 października, na platformach Xbox 360 oraz Xbox One. Na koniec warto dodać, że w grze ekskluzywnie pojawi się marka Rolls Royce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 2

Forza Horizon 2