Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 11:35

autor: luckie

Sierra Entertainment powróci podczas targów gamescom 2014

Wygląda na to, że firma Activision postanowiła wskrzesić studio Sierra Entertainment, twórców m.in. King's Quest czy Leisure Suit Larry. Nowy projekt dewelopera zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu podczas targów Gamescom 2014.

Firma Activision postanowiła wskrzesić nieaktywne od kilku lat studio Sierra Entertainment. Właśnie otwarto stronę internetową, która niedwuznacznie sugeruje, że słynny producent i wydawca gier pokaże coś nowego na tegorocznych targach gamescom. Trudno powiedzieć, czym miałby być kolejny projekt dewelopera, ale pewną poszlakę może stanowić stworzony z tej okazji teaser, zwiastujący wielki powrót Sierry:

Na żądnych informacji fanów ów zwiastun podziałał jak woda na młyn. Co ciekawe, w kodzie źródłowym wspomnianej strony znaleźli oni wzmiankę o King’s Quest, legendarnej serii gier przygodowych, zapoczątkowanej właśnie przez Sierra Entertainment. Czyżby szykowała się kontynuacja?

Takie coś da się znaleźć w kodzie źródłowym nowej strony internetowej Sierra Entertainment - Sierra Entertainment pokaże coś nowego na targach Gamescom 2014 - wiadomość - 2014-08-08
Takie coś da się znaleźć w kodzie źródłowym nowej strony internetowej Sierra Entertainment

Firma Sierra Entertainment (dawniej: On-Line Systems) została założona w 1979 roku. Jednym z pierwszych projektów studia był kultowy King's Quest. Jest ona także odpowiedzialne za powstanie takich serii jak Leisure Suit Larry, Gabriel Knight czy SWAT. Ponadto Sierra zajmowała się dystrybucją gier wideo wielu słynnych producentów, m.in. Valve Software (Half-Life) czy Monolith Productions (F.E.A.R.). W 2008 roku firmę wchłonęła korporacja Activision Blizzard. Od tego czasu studio pozostawało oficjalnie nieaktywne. Co takiego Sierra przygotowuje po kilkuletniej przerwie? Tego zapewne dowiemy się w przyszłym tygodniu.

  1. Oficjalna strona internetowa Sierra Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa Activision Blizzard
TWOIM ZDANIEM

Powrót marki Sierra ma dla Ciebie znaczenie?

Liczę na powrót pewnych klasycznych serii więc tak.
53,3%
Czas pokaże co z tego wyjdzie.
33,7%
Teraz to tylko nazwa, dla mnie liczyli się twórcy.
12,9%
Zobacz inne ankiety