Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 11:55

autor: Orbech

The Settlers: Kingdoms of Anteria – pierwsze szczegóły

Firma Ubisoft ujawniła pierwsze szczegóły na temat The Settlers: Kingdoms of Anteria, czyli najnowszej odsłony jednej z najbardziej znanych serii gier strategicznych na świecie. Co ciekawe, tytuł połączy budowanie miast z rozgrywką podobną do tej, którą znamy choćby z cyklu Diablo.

The Settlers: Kingdoms of Anteria. - The Settlers: Kingdoms of Anteria – pierwsze szczegóły - wiadomość - 2014-08-08
The Settlers: Kingdoms of Anteria.

Firma Ubisoft opublikowała pierwsze szczegóły na temat The Settlers: Kingdoms of Anteria, czyli nowej odsłony jednej z najbardziej uznanych serii gier strategicznych na świecie. Jak dobrze wiadomo, w poprzednich częściach cyklu rozgrywka skupiała się na budowaniu miast i rozwoju ekonomicznym. Choć i tym razem tego nie zabraknie, to w pewnych momentach tytuł zmieni się w strategiczną grę akcji, której rozgrywka przypomina tę znaną z serii Diablo.

The Settlers: Kingdoms of Anteria – pierwsze szczegóły - ilustracja #2

Według firmy Ubisoft, The Settlers: Kingdoms of Anteria, ma zaoferować „unikalną kombinację budowania miasta i pełnej akcji strategii czasu rzeczywistego”. Zadaniem gracza będzie więc rozwój, tworzenie osiedli, a także umiejętne zarządzanie produkcją i ekonomią, co pozwoli na odblokowanie kolejnych budynków i obszarów królestwa, a ponadto walka czempionami z przeciwnikami i bossami, dzięki czemu uzyskamy kolejne poziomy doświadczenia, a co za tym idzie, przydatne surowce i specjalny ekwipunek. Wspomnianych herosów będzie można wybierać spośród wielu dostępnych klas postaci, zgodnie z preferencjami i stylem gracza. Poza tym w grze pojawi się również tryb kooperacji. Po sieci zagramy z maksymalnie trzema innymi osobami i będziemy wspólnie walczyć z potworami. Nic nie stanie także na przeszkodzie, aby wymienić się surowcami ze znajomymi. Warto dodać, że z podanych przez Ubisoft informacji wynika, że gracze będą mogli skupić się na wybranej sferze rozgrywki i zajmować się głównie aspektem ekonomicznym i rozbudową gospodarki lub też stricte walką.

Wkrótce mają rozpocząć się zamknięte beta testy produkcji. Ukończona gra trafi do sprzedaży na pecety w 2015 roku.

The Settlers: Kingdoms of Anteria – pierwsze szczegóły - ilustracja #3

The Settlers to znana i ceniona marka gier strategnicznych, która zadebiutowała w 1993 roku. We wszystkich odsłonach cyklu gracz wciela się we władcę, którego zadaniem jest zarządzanie i rozwój swojego królestwa, a także podbój sąsiednich państw. Najważniejszą cechą serii jest tworzenie różnego rodzaju budynków wymaganych do postępu królestwa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.