Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 12:15

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider - Mova nową techniką motion capture

Aktorka wcielająca się w postać Lary Croft w grze Rise of the Tomb Raider ujawniła na Twitterze nową odmianę technologii motion capture. Mova polega na rozpyleniu na ciele aktora / aktorki specjalnej fluorescencyjnej farby, pozwalającej na uzyskanie znacznie większej liczby punktów odniesienia, niż w tradycyjnych technikach mo-cap.

Rise of the Tomb Raider - Mova nową techniką motion capture - ilustracja #1
Rise of the Tomb Raider w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Crystal Dynamics
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4, być może X360 i PS3
  • Premiera: 2015 rok

Camilla Luddington, aktorka wcielająca się w postać Lary Croft w nadchodzącej grze Rise of the Tomb Raider, zdradziła w serwisie społecznościowym Twitter, że w produkcji wykorzystana zostanie nowatorska technologia skanowania twarzy. W opublikowanym poście napisała, że Mova (takim mianem ochrzczono rozwiązanie) polega na rozpyleniu specjalnej fluorescencyjnej farby, dzięki której można uzyskać aż 7 tys. punktów odniesienia. W ramach porównania, w tradycyjnych technikach motion capture wartość ta wynosi zaledwie 90 punktów. Rezultat takiego zabiegu jest prosty do przewidzenia – w grze Rise of the Tomb Raider zobaczymy dużo bardziej realistyczne postacie i ich twarze, niż miało to miejsce w Tomb Raiderze z 2013 roku.

Nowe pełnoprawne przygody Lary Croft ukażą się pod koniec przyszłego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. Według niektórych sklepów produkcja zmierza również w kierunku Xboksa 360 i PlayStation 3, ale można podejrzewać, że Mova zarezerwowana jest raczej tylko dla next-genów i PC-tów.

O Rise of the Tomb Raider w dalszym ciągu nie wiemy zbyt wiele. Pewnym jest, że historia opowie o dalszych losach Lary Croft, na której wydarzenia ukazane w poprzedniej części odcisnęły wielkie piętno. Na rewolucyjne zmiany w rozgrywce raczej nie ma co liczyć, ale też mało kto takowych oczekuje, gdyż poprzedniczka okazała się świetną produkcją, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 6,5 mln egzemplarzy.

Camilla Luddington ubrudzona nową technologią.
Camilla Luddington ubrudzona nową technologią.

Camilla Luddington to angielska aktorka urodzona w 1983 roku. Wystąpiła m.in. w filmie William i Kate oraz popularnym serialu telewizyjnym Chirurdzy (Grey's Anatomy). W świecie elektronicznej rozrywki znana jest z roli Lary Croft (Tomb Raider z 2013 roku) oraz z gry Infinite Crisis.