Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 18:22

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Atari zapowiedziało Rollercoaster Tycoon World – nową odsłonę serii

Atari zapowiedziało zupełnie nową odsłonę serii Rollercoaster Tycoon o podtytule World. Gra zadebiutuje na komputerach osobistych w przyszłym roku i tak jak pozostałe części cyklu umożliwi wcielenie się w zarządcę parku rozrywki, który będzie musiał stworzyć wyjątkowo atrakcyjne miejsce zabawy dla swoich klientów.

Atari zapowiedziało Rollercoaster Tycoon World. - Atari zapowiedziało Rollercoaster Tycoon World – nową odsłonę serii - wiadomość - 2014-08-12
Atari zapowiedziało Rollercoaster Tycoon World.

Firma Atari zapowiedziała grę Rollercoaster Tycoon World, nową odsłonę serii ekonomicznych symulatorów. Omawiana produkcja ponownie wymagać będzie od graczy wcielenia się w rolę zarządcy parku rozrywki, który będzie musiał zadbać o każdy jego element – sklepiki, klientów, kwestie finansowe czy różnego rodzaju atrakcje, jak np. kolejki górskie. Najnowsza odsłona o podtytule World umożliwić ma jednak również współpracę dla maksymalnie czterech graczy, którzy w trybie kooperacji wspólnymi siłami będą mogli stworzyć jeden ogromny park rozrywki. Zrealizowanie wielu nowych elementów pojawiających się w nowym Rollercoaster Tycoon World nie było możliwych jeszcze kilka lat temu, jednak przy wykorzystaniu obecnie dostępnych technologii deweloperzy są w stanie stworzyć bardzo wciągającą i urozmaiconą rozgrywkę, co przyznał w informacji prasowej dyrektor generalny ze studia Atari, Fred Chesnais.

Omawiana produkcja tworzona jest wyłącznie z myślą o komputerach osobistych i pojawi się na rynku w 2015 roku. W grze nie uświadczymy żadnych mikrotranskacji, dzieki czemu gracze zaraz po jej uruchomieniu będą mieli dostęp do wszystkich zaimplementowanych funkcji. Co ciekawe, deweloperzy z Pipeworks Software chcą, aby Rollercoaster Tycoon World było najbardziej uspołecznioną odsłoną serii, dlatego też stworzone przez nas parki rozrywki będziemy mogli również udostępniać innym graczom za pomocą sieci.

Więcej informacji najpewniej zostanie ujawnionych wkrótce, chociaż z całą pewnością będzie je można podsumować jednym trafnym stwierdzeniem: „więcej i lepiej niż dotychczas”. Tymczasem poniżej znaleźć możecie pierwszy, krótki zwiastun omawianego tytułu opublikowany przez serwis IGN.