Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 18:36

autor: Sarge

Xbox One do końca roku doczeka się wielu usprawnień systemu

W najbliższych miesiącach firma Microsoft szykuje kilka nowości w interfejsie konsoli Xbox One. Rozbudowane zostaną również same możliwości systemu, choć nie wszystkie będą dostępne w Polsce.

Firma Microsoft ogłosiła nadchodzące nowości, jakie pojawią się w systemie Xboksa One do końca bieżącego roku. Można się domyślać, że nie wszystkie będą dostępne w Polsce, ale szczegóły w tej sprawie nie są znane. Amerykański koncern usprawni przede wszystkim opcje społecznościowe. Dzięki temu rozbudowana zostanie np. sekcja „Znajomi”, gdzie dostaniemy jeszcze więcej informacji na temat aktywności naszych przyjaciół, ich najbardziej popularnych gier, a także zdobytych Punktów Gracza. Wszystko będzie łatwiej dostępne za pośrednictwem tzw. Snap Center, do którego wejdziemy bez konieczności wychodzenia z rozgrywki. Usprawniony zostanie system „Wiadomości”, gdzie bez problemu przejrzymy całą historię korespondencji z wybranym użytkownikiem wraz z możliwością pozostawiania linków do klipów wideo nagranych na Xboksie One.

Do końca roku system Xboksa One doczeka się kolejnych nowości - Xbox One do końca roku doczeka się wielu usprawnień systemu - wiadomość - 2014-08-12
Do końca roku system Xboksa One doczeka się kolejnych nowości

Wśród kolejnych nowości nie zabraknie odtwarzacza plików multimedialnych obsługującego różnego rodzaju urządzenia USB oraz serwery wspierające protokoły DLNA. Xbox One będzie odtwarzał więcej typów plików niż Xbox 360, a pełną ich listę znajdziecie pod tym adresem. Z kolei aktywując funkcję „Boot to TV” od razu przełączymy się na dekoder telewizyjny przy wybudzaniu konsoli z trybu uśpienia.

W wybranych krajach europejskich (nie ma wśród nich Polski) od października sprzedawany będzie cyfrowy tuner TV do Xboksa One, który pozwoli na strumieniowanie na żywo sygnału telewizyjnego na ekrany smartfonów i tabletów. Wszystko będzie możliwe dzięki wsparciu aplikacji Xbox SmartGlass. Bez konieczności przerywania rozgrywki na Xboksie One, przy pomocy urządzeń mobilnych będziemy mogli zmieniać kanały, odtwarzać, zatrzymywać lub cofać obraz.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.