Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2014, 11:30

autor: luckie

Nowy King’s Quest może pojawić się na targach Gamescom

Według najświeższych plotek, odrodzone Sierra Entertainment powierzyło stworzenie kolejnej odsłony przygodówki King’s Quest studiu The Odd Gentlemen (The Misadventures of P.B. Winterbottom). Gra ma zostać zapowiedziana podczas odbywających się w tym tygodniu targów Gamescom.

Czy to już czas na kolejną odsłonę King’s Quest? - Nowy King’s Quest może pojawić się na targach Gamescom - wiadomość - 2014-08-11
Czy to już czas na kolejną odsłonę King’s Quest?

Pod koniec ubiegłego tygodnia dowiedzieliśmy się o planach firmy Activision co do wskrzeszenia Sierra Entertainment, ojców marki King’s Quest. Nowe doniesienia na ten temat głoszą, że podczas rozpoczynających się jutro targów Gamescom 2014 najprawdopodobniej doczekamy się zapowiedzi nowej produkcji z tej kultowej serii gier przygodowych. Powołując się na bliżej niesprecyzowane „wiarygodne źródła” dziennikarz branżowy, Geoff Keighley, napisał na swoim Twitterze, że Sierra powierzyła produkcję kolejnej części słynnego cyklu ekipie The Odd Gentlemen, twórcom The Misadventures of P.B. Winterbottom i Wayward Manor. Na oficjalnej stronie studia da się znaleźć ogłoszenie o pracę, zdradzające, że zespół pracuje właśnie nad grą przygodową Homestuck oraz pewnym niezapowiedzianym tytułem.

Seria gier przygodowych fantasy King’s Quest została zapoczątkowana w 1984 roku wraz z premierą King's Quest: Quest for the Crown. Tytuł uważany jest za protoplastę komputerowych przygodówek z „trójwymiarową” grafiką i animacją postaci. Z czasem cykl rozszerzył się o kilka kolejnych odsłon, z których ostatnia, King's Quest: Mask of Eternity, ukazała się w 1998 roku. W 2006 roku prawa do marki, wraz z całym studiem Sierra Entertainment przejęło Activision. Od tamtej pory jedyną grą z serii było The Silver Lining, nieoficjalna „dziewiątka”, stworzona przez grupkę fanów pod egidą Phoenix Online.

  1. Oficjalna strona studia The Odd Gentlemen