Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Wayward Manor (PC)

Wayward Manor PC

Epizodyczna gra przygodowa, której akcję osadzono w gotycko-wiktoriańskich realiach. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio The Odd Gentleman (twórcy The Misadventures of P.B. Winterbottom) współpracujące z Neilem Gaimanem – autorem komiksów i pisarzem, znanym m.in.

Przygodowe | fantasy | elementy logiczne | indie | 2.5D

PC Windows
Okładka Wayward Manor (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15lipca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wayward Manor to rozgrywająca się w gotycko-wiktoriańskej scenerii lat 20-tych minionego wieku epizodyczna gra przygodowa. Produkcja jest efektem współpracy wielokrotnie nagradzanego, niezależnego studia The Odd Gentleman z Neilem Gaimanem – scenarzystą, autorem komiksów i jednym z najbardziej uznanych współczesnych pisarzy fantasy, spod pióra którego wyszły m.in. takie bestsellery jak Gwiezdny Pył i Koralina.

W grze wcielamy się w rolę ducha, który próbuje wieść ciche i stateczne życie po śmierci. Niestety jego spokój zostaje brutalnie zakłócony, kiedy w jego dawnej posiadłości pojawiają się nowi właściciele. Ekscentryczna i nieprzystosowana rodzinka doprowadza naszego bohatera do szału. Dlatego przebudzony ze swej drzemki duch postanawia zrobić wszystko, aby jak najprędzej pozbyć się nieproszonych gości. W miarę postępów w grze poznawać będzie kolejne fakty dotyczące żyjących, dowie się też mnóstwo na temat własnej przeszłości oraz natury życia po śmierci.

Wayward Manor łączy ze sobą elementy klasycznej przygodówki oraz gry logicznej. Fabuła gry jest nieliniowa i sprowadza się do wyszukiwania coraz bardziej oryginalnych i pomysłowych sposobów na odstraszenie intruzów. Zamiast typowej dla gier przygodowych serii zagadek, prowadzących graczy przez zawiłości fabuły, programiści zaserwowali nam raczej coś w rodzaju symulacji straszenia, przypominającej takie tytuły jak np. Ghost Master. Poczynaniami postaci niezależnych kieruje zaawansowana sztuczna inteligencja, a gracze mogą na wiele różnych sposobów realizować wytyczone przez twórców produkcji cele.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszej gry The Odd Gentleman, The Misadventures of P.B. Winterbottom, twórcom udało się wykreować uroczy i zabawny świat fantasy, pełen ekscentrycznych, ale sympatycznych postaci. Mocną stroną Wayward Manor jest oczywiście fabuła i ciekawa, dobrze opowiedziana historia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wayward Manor

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wayward Manor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8