Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 stycznia 2015, 09:40

autor: Adrian Werner

The Witcher Battle Arena – znamy datę premiery nowej gry w świecie Wiedźmina

Studio CD Projekt RED poinformowało, że mobilna gra The Witcher Battle Arena trafi na systemy iOS i Android 22 stycznia tego roku.

Mamy dobre wieści dla miłośników marki Wiedźmin. Studia CD Projekt RED i Fuero Games ogłosiły wreszcie oficjalną datę premiery mobilnej gry MOBA The Witcher Battle Arena. Okazuje się, że nie będziemy musieli czekać długo, gdyż produkcja zadebiutuje już pojutrze, czyli 22 stycznia.

Podany termin dotyczy wersji na urządzenia z systemami iOS i Android. Projekt zmierza także na Windows Phone, ale ta edycja ukaże się później. Gra, tak jak prawie wszystkie w tym gatunku, oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.

The Witcher Battle Arena zbudowane zostało na standardowych fundamentach gatunku MOBA. Zabawa polegać więc ma na bitwach pomiędzy dwoma trzyosobowymi grupami graczy. W dniu premiery dostępnych będzie ośmiu bohaterów, tym Letho, czarodziejka Filippa Eilhart, elf Iorweth, krasnolud Zoltan Chivay oraz Golem. Całość zostanie dopasowana do specyfiki urządzeń mobilnych. Oznacza to przede wszystkim znacznie krótsze mecze. Bitwy toczone będą między dwoma trzyosobowymi drużynami, a wyłonienie zwycięzców nie zajmie więcej niż dziesięć minut. Zabawa toczyć się będzie w trybie podboju, w ramach którego strony mają walczyć o punkty kontrolne.

Gatunek MOBA cieszy się na pecetach fenomenalną wręcz popularnością, więc nic dziwnego, że wielu deweloperów próbowało odtworzyć ten sukces na rynku mobilnym. Zaowocowało to kilkoma udanymi produkcjami, takimi jak Heroes of Order & Chaos, Solstice Arena czy Vainglory. Pomimo jednak niewątpliwej jakości każdej z tych gier, żadna z nich nie stała się wielkim przebojem. Rynek mobilny wciąż czeka więc na przebój w tej kategorii i mamy nadzieję, że The Witcher Battle Arena będzie projektem, który to zmieni.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Witcher Battle Arena

The Witcher Battle Arena