Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2019, 09:14

Starsze odsłony serii Borderlands sprzedają się jak szalone

Firma Take-Two Interactive poinformowała, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedała dodatkowych pięć milionów egzemplarzy gier z cyklu Borderlands.

Sprzedano już 48 mln egzemplarzy gier z serii Borderlands. - Starsze odsłony serii Borderlands sprzedają się jak szalone - wiadomość - 2019-08-06
Sprzedano już 48 mln egzemplarzy gier z serii Borderlands.
BORDERLANDS 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gearbox Software
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 września 2019 r.

Borderlands 3 zapowiada się na jedną z najważniejszych premier tego roku. Wskazuje na to m.in. utrzymujące się na wysokim poziomie zainteresowanie wcześniejszymi częściami. Firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedano dodatkowych pięć milionów egzemplarzy gier z cyklu Borderlands.

Obecnie wynik całej serii to 48 mln egzemplarzy, podczas gdy w maju wynosił on 43 mln. Jednym z powodów tego sukcesu jest zwiększone zainteresowanie marką spowodowane zapowiedzią Borderlands 3. W osiągnięciu imponującego wyniku mocno pomogło również wydanie w tym roku Borderlands: Game of the Year Edition, czyli remastera pierwszej części. Ponadto w czerwcu wypuszczono dodatek Borderlands 2: Commander Lilith & the Fight for Sanctuary, który stanowi pomost fabularny między drugą i trzecią częścią cyklu.

Przypomnijmy, że Borderlands 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra ukaże się 13 września, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe. Na PC produkcja początkowo dostępna będzie wyłącznie w Epic Games Store. Na Steamie pojawi się dopiero w kwietniu przyszłego roku. W planach jest również wydanie na Google Stadia.

Warto wspomnieć, że ostatnie tygodnie były owocne dla graczy czekających na Borderlands 3. Kilka dni temu autorzy pochwalili się, że produkcja osiągnęła tzw. złoty status. Oznacza to, że prace nad nią zostały ukończone, dzięki czemu możemy być pewni, że tytuł nie zaliczy żadnego opóźnienia. Z kolei wczoraj do sieci trafił obszerny zapis rozgrywki pokazujący pierwsze 14 minut kampanii fabularnej.

  1. Oficjalna strona gry
  2. 5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów