Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2015, 23:27

autor: Bard

Premiera XCOM 2 przesunięta na luty 2016 roku

Deweloper Firaxis Games oraz wydawca 2K Games ogłosili, że XCOM 2 ukaże się około trzy miesięce później niż dotychczas zapowiadano. Sequel XCOM: Enemy Unknown tym samym zagości na pecetach dopiero 5 lutego przyszłego roku.

Studio Firaxis poinformowało na oficjalnej stronie gry o przesunięciu daty premiery XCOM 2. Twórcy potrzebują dodatkowego czasu na doszlifowanie tytułu, jednak nie podają szczegółów dotyczących tego, co jeszcze wymaga poprawy lub jaką zawartość zamierzają dodać do sequela przez następne parę miesięcy. Według dotychczasowych informacji, XCOM 2 miał pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w listopadzie tego roku. Warto przypomnieć, że produkcja Firaxis Games będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy PC.

Gra XCOM 2, będąca sequelem XCOM: Enemy Unknown, została zapowiedziana w czerwcu. Tytuł, podobnie jak pierwsza część, będzie oferować dwuwarstwowy gameplay. Pierwszym jej elementem ma być warstwa strategiczna, rozgrywana w czasie rzeczywistym, a drugim – starcie z obcymi, które będzie się odbywać w turach.

Fabuła XCOM 2 zostanie osadzona 20 lat po wydarzeniach z XCOM: Enemy Unknown. Ludziom nie udało się jednak odeprzeć inwazji obcych, przez co przybysze z kosmosu opanowali Ziemię. Dzięki wciąż walczącej organizacji XCOM nie wszystko jest jednak stracone.