Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2015, 19:13

autor: Ender

XCOM 2 oficjalnie zapowiedziane

Studio Firaxis oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę strategiczno-taktycznej serii XCOM. Produkcja zadebiutuje na komputerach PC w listopadzie tego roku. Akcja gry rozgrywa się w 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w XCOM: Enemy Unknown. Nasza planeta została ostatecznie podbita przez siły obcych, a zadaniem graczy jest walka o odzyskanie nad nią kontroli.

Wydany w 2012 roku XCOM: Enemy Unknown, oparty na kultowej serii z lat 90., okazał się niemałym sukcesem, który udowodnił wydawcom, że gracze wciąż z otwartymi rękoma czekają na nowe strategie turowe. Ciepłe przyjęcie tytułu doprowadziło do tego, że otrzymał on duże rozszerzenie oraz liczne DLC. Dziś, studio Firaxis zapowiedziało pełnoprawny sequel produkcji, który zatytułowany został po prostu XCOM 2. Zadebiutuje on w listopadzie tego roku na komputerach PC wyposażonych w systemy Windows, Mac OS oraz Linux. Twórcy na razie nie wspominają nic o wersjach konsolowych. Serwis IGN jak pierwszy opublikował zwiastun gry, który możecie zobaczyć powyżej.

Akcja XCOM 2 rozgrywa się w dwadzieścia lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszym XCOM, w którym staraliśmy się odeprzeć inwazję obcych. W nowej produkcji wysiłki najeźdźców okazały się skuteczne, a Ziemia ostatecznie wpadła w ich ręce. Oczywiście nadal istnieją ludzie, którzy nie mogą pogodzić się z tą sytuacją. Resztki oryginalnych sił paramilitarnej organizacji XCOM działają w ukryciu i przy pomocy partyzanckiej taktyki starają się odzyskać kontrolę nad planetą.

W XCOM 2 światem rządzą kosmiczni najeźdzcy - XCOM 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-01
W XCOM 2 światem rządzą kosmiczni najeźdzcy.

Szczegóły dotyczące rozgrywki są na razie skromne, ale poznaliśmy kilka najważniejszych faktów. Organizacja XCOM na czele której staniemy dysponuje ograniczonymi środkami i musi pozostawać w ukryciu. Zamiast z rozległej podziemnej bazy wypadowej, naszymi żołnierzami i specjalistami dowodzić będziemy z mobilnego centrum dowodzenia, które stopniowo rozbudujemy i ulepszymy. Zadaniem graczy jest budowa siatki ruchu oporu oraz odkrycie przed opinią publiczną prawdziwych zamiarów kosmitów.

Podobnie jak w XCOM: Enemy Unknown, w trakcie zabawy będziemy dowodzić oddziałem specjalistów i wykonywać różnorakie misje. Sporą nowością są losowo generowane mapy, które zniwelują znużenie wywołane powtarzającymi się lokacjami. Twórcy obiecują więcej możliwości modyfikowania jednostek (gra zaoferuje pięć grywalnych klas postaci) oraz większe zróżnicowanie wśród typów dostępnych przeciwników. Poprawiony zostanie również system walki i zarządzania oddziałem. XCOM 2 ma także na starcie zapewnić szerokie wsparcie dla sceny modderskiej.

W grze znajdziemy pięć grywalnych klas postaci - XCOM 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-01
W grze znajdziemy pięć grywalnych klas postaci.
Produkcja ma poprawić i rozszerzyć wiele systemów rozgrywki - XCOM 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-01
Produkcja ma poprawić i rozszerzyć wiele systemów rozgrywki.
Losowo generowane lokacje mają być jedną z głównych zalet nowej gry - XCOM 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-01
Losowo generowane lokacje mają być jedną z głównych zalet nowej gry.
  1. Oficjalna strona serii XCOM