Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 10:26

autor: luckie

Borderlands i seria Cywilizacja przetrwają zamknięcie GameSpy

Zamknięcie usługi GameSpy nie będzie oznaczało końca multiplayera dla Borderlands oraz Cywilizacji III i IV. Firma 2K ujawniła, że 31 maja 2014 roku gry te zostaną przeniesione do Steamworks.

Słynna czwórka z Borderlands nadal będzie mogła walczyć ramię w ramię - Borderlands i seria Cywilizacja przetrwają zamknięcie GameSpy - wiadomość - 2014-04-23
Słynna czwórka z Borderlands nadal będzie mogła walczyć ramię w ramię

Firma 2K poinformowała, że w związku z rychłym zamknięciem usługi sieciowej GameSpy pecetowa edycja Borderlands oraz wybrane tytuły z serii Cywilizacja zostaną przeniesione do systemu Steamworks (Borderlands 2 było obsługiwane przez Steama od zawsze). Przesiadka odbędzie się 31 maja 2014 roku – w tym dniu gracze mogą doświadczyć przejściowych problemów z zabawą online, ale później wszystko powinno już działać jak należy. To dobra nowina, tym bardziej, że wcześniej kooperacyjna strzelanina studia Gearbox Software trafiła na listę gier, które wraz ze śmiercią GameSpy mają na zawsze stracić komponent multiplayerowy – a niedawno dołączyły do nich również dwie pierwsze części cyklu Crysis. Poniżej wymieniono tytuły, które zostaną odratowane dzięki przeprowadzce na Steama:

 1. Borderlands
 2. Civilization III
 3. Civilization III: Conquests
 4. Civilization III: Play the World
 5. Civilization IV
 6. Civilization IV: Beyond the Sword
 7. Civilization IV: Colonization
 8. Civilization IV: Warlords

Niestety, nie wszystkie produkcje z katalogu wydawniczego 2K będą miały tyle szczęścia. Część gier (nie tylko PC) z dniem 31 maja zostanie odcięta od wszelkich funkcji sieciowych. Będą to:

 1. Close Combat First to Fight (PC / Mac)
 2. Jetfighter (PC)
 3. Jetfighter V: Homeland Protector (PC)
 4. Leadfoot (PC)
 5. Rune (PC)
 6. Stronghold 2 (PC)
 7. Stronghold Legends (PC)
 8. Top Spin (PS2 / PC)
 9. Top Spin 2 (PC / DS)
 10. Vietcong (PC)
 11. Vietcong Demo (PC)
 12. Vietcong Fist Alpha (PC)
 13. Vietcong 2 (PC)
 14. Vietcong 2 Demo (PC)
 15. MLB Fantasy All-Stars (DS)
 16. Sid Meier's Civilization Revolution (DS)
 17. Major League Baseball 2K9 Fantasy All-Stars (DS)
 18. NHL 2K10 (Wii)
 19. NBA 2K10 (Wii)

Wydawca podaje, że prócz wyżej wymienionych tytułów, wsparcie utracą jeszcze inne gry na konsole Nintendo DS i Wii. Spowodowane będzie to planowanym wyłączeniem usługi Nintendo Wi-Fi Connection Service, do którego dojdzie 20 maja 2014 roku. Listę poszkodowanych produkcji znajdziecie pod tym adresem.

 1. Strona internetowa firmy 2K